Довідка про сімейний стан

Довідка про відсутність шлюбу

Довідка про відсутність шлюбу – нотаріальна заява (довідка) про сімейне становище в Україні.

Правила державної реєстрації свідчать, що громадяни України, які зобов’язані підтвердити своє сімейне становище за кордоном, повинні оформити довідку/декларацію про те, що особа раніше була одружена, але на момент розірвання шлюбу.

Підпис на такому документі має бути нотаріально засвідчений відповідно до Закону України «Про нотаріат». Якщо громадянин України вже перебуває за кордоном і не має змоги звернутися до національного нотаріуса, підпис має бути засвідченим у консульстві або дипломатичному представництві.

Як і де отримати довідку про сімейний стан в Україні

Довідку про сімейний стан видає будь-який нотаріус – приватний/державний, який працює на території України.

Створити свідоцтво про шлюб можна трьома способами:

  • якщо підтверджено, що заявник не перебуває у шлюбі і ніколи не перебував;
  • якщо на момент реєстрації заяви підтверджено, що заявник не перебуває у шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу;
  • якщо на момент реєстрації заяви підтверджено, що заявник є вдівцем (вдовою) і не одружений.

Необхідно вибрати шаблон довідки про сімейний стан, який відповідає умовам проживання абітурієнта. Заява оформляється на офіційному бланку суворої звітності з відповідною голограмою та водяним знаком.

Якою є дійсність заяви про розірвання шлюбу?

З реєстрацією шлюбу з іноземцем за кордоном пов’язана потреба довідки про сімейний стан. Громадянам України під час подання заяви до компетентного органу надається перелік необхідних документів, у тому числі заяву про розірвання шлюбу або довідку про сімейний стан.

Це свідоцтво видається відповідно до статей 39, 45 Сімейного кодексу, щоб уникнути наслідків недійсного шлюбу, оскільки шлюб, укладений з особою, яка вже перебувала у законному шлюбі, недійсна.

У кожній зарубіжній країні свої вимоги щодо терміну дії довідки про цивільний стан, виданий в Україні. Зазвичай довідка / заява дійсні від 1 до 3 місяців (оскільки передбачається, що людина може одружитися протягом більш тривалого періоду часу), залежно від обставин.

Слід зазначити, що довідка про сімейний стан видається особисто, законодавство виключає представництво у цьому питанні.

Слід зазначити, що незалежно від того, як називається нотаріальне декларування сімейного стану – «свідоцтво про шлюб», «свідоцтво про шлюб», «свідоцтво про відсутність шлюбу», «свідоцтво про сімейний стан», «заяву про розірвання шлюбу» тощо Д. … Для використання документа за кордоном його необхідно привести у відповідність (легалізувати).

Є кілька способів легалізувати нотаріальне свідоцтво про шлюб, які можуть охоплювати:

  • апостиль;
  • переклад на відповідну мову;
  • засвідчення перекладу;
  • Нотаріальне засвідчення у представництві.

Нотаріальна заява про сімейний стан для проставлення апостилю розглядається Міністерством юстиції України.

За результатами розгляду заяви та нотаріального декларування сімейного стану посадова особа Мін’юсту проставляє апостиль або відмовляється його проставити за допомогою програмного забезпечення для ведення реєстру, відповідного електронного документа. з накладенням власного кваліфікованого електронного підпису та проставленням на документі кваліфікованого електронного друку Міністерства юстиції України.

Проставлення апостиля на нотаріальній заяві про сімейне становище, відмова у його проставленні відбувається протягом 2 робочих днів.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: