Навіщо мені подвійне свідоцтво про народження?
Навіщо потрібне свідоцтво про народження дитини, добре відомо. Поки не отримано паспорта, це єдиний документ, що засвідчує особу. Але чому не варто нехтувати свідченням народження в зрілому віці, вам потрібно з’ясувати.
У разі втрати спочатку виданого свідоцтва про народження буде отримано дублікат. Порядок видачі дублікатів у РАГСі регулюється правилами державної реєстрації.
У разі успадкування необхідно отримати новий документ (дублікат). Відповідно до положень Цивільного кодексу України, при оформленні права наслідування необхідно оподатковувати спадщину відповідно до черговості наслідування. Лінія законного наслідування має бути оформлена документально.
Свідоцтво про народження – найважливіший документ встановлення сімейних уз. Інформація про батьків указується лише у свідоцтві про народження. Подвійне свідоцтво про народження дозволяє довести кровний зв’язок між родичами.
Питання про видачу подвійного свідоцтва про народження – гостра проблема для громадян України, які перебувають за кордоном.
Якщо ваші відносини з державою виходять за рамки туризму і ви подаєте заяву на офіційні процедури, то у багатьох країнах від вас вимагають надати свідоцтво про народження як документ, що засвідчує особу. Однак свідоцтво про народження може бути корисним і для туристичного візиту в іншу країну.
У разі офіційного укладення шлюбу за кордоном нареченому – нареченій – громадянинові України – може знадобитися свідоцтво про народження (дублікат) разом із пакетом інших важливих документів.
Тут ви повинні діяти негайно, тому що навіть якщо первинне свідоцтво про народження збереглося і, можливо, у вас, вам, на жаль, не потрібно використовувати його з іноземною владою.
Ви повинні отримати дублікат свідоцтва про народження нового зразка відповідно до Постанови Кабінету Міністрів про затвердження зразків документів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Після отримання дубліката свідоцтва про народження (нового зразка) необхідно завірити цей документ відповідно до вимог іноземної держави.
Як мені отримати друге свідоцтво про шлюб після розлучення?
Відповідно до правил державної реєстрації речових, після розірвання шлюбу у зв’язку з розірванням шлюбу повторні свідоцтва про шлюб (дублікати) не видаються. У таких випадках РАГС видає за письмовим запитом заявника виписку, що містить прізвище, ім’я, по батькові осіб, які одружилися, їх прізвище після реєстрації та дату реєстрації укладання та розірвання. шлюбу.
У разі розірвання шлюбу та підтвердження дошлюбного прізвища або факту реєстрації шлюбу замість дубліката свідоцтва про шлюб видається витяг з державного реєстру з відміткою про розірвання шлюбу.
Залишається дуже поширене питання: як отримати розлучення за кордоном? (Сторінку «Розлучення за кордоном»?) Вам також знадобиться дублікат свідоцтва про шлюб, якщо інший чоловік ще не розірвав шлюб.
Свідоцтво про подвійне розлучення для шлюбу за кордоном
Для реєстрації шлюбу за кордоном потрібно підібрати пакет із необхідними документами. Список документів трохи відрізняється у різних країнах, але підтвердження сімейного стану майбутнього чоловіка завжди актуальне.
Для підтвердження сімейного стану у разі повторного шлюбу громадяни України повинні надати довідку (декларацію) про сімейне становище – документ, що підтверджує розірвання попереднього шлюбу (дублікат довідки про розірвання шлюбу у разі втрати або наявності довідки старого зразка, Витяг з державного реєстру з відміткою про розірвання) , якщо розірвання шлюбу відбулося в судовому порядку).
Відповідно до законодавства України довідка (декларація) про сімейне становище видається виключно нотаріусом (приватним/державним) особисто, при собі необхідно мати такі документи:
- громадянський паспорт;
- ідентифікаційний податковий номер;
- документ, що підтверджує розлучення (дублікат свідоцтва про розлучення з апостилем).
Громадяни України, які тимчасово/постійно перебувають за кордоном, подають заяву про сімейне становище, засвідчену нотаріусом або консульською посадовою особою, для підтвердження свого сімейного стану з метою реєстрації шлюбу. Документ належним чином засвідчений (апостиль/консульське засвідчення).
У разі втрати дублікату свідоцтва про розлучення можна запросити в українському консульстві країни перебування.
Як мені отримати повторний сертифікат, коли ви за кордоном?
Дублікати документів / свідоцтв про реєстрацію справ цивільного стану іноземців, осіб без громадянства та громадян України, які проживають за кордоном, запитуються через дипломатичні та консульські установи України за кордоном, а також через консульський відділ МЗС України за поданою заявою або анкетую, підписаною особою, яка повторно запитує. показання свідка.
Однак на практиці така процедура виявляється дуже стомлюючою, і за перевипуском довідок піде процедура легалізації, яка також потребує багато часу та зусиль.
Закон передбачає можливість отримання повторної довідки лише від особи, на ім’я якої було видано документ, або на підставі нотаріально завіреної довіреності. Така довіреність має бути легалізована/апостильована, перекладена українською мовою та нотаріально засвідчена.
Однак такий спосіб багаторазового отримання документів із РАГСу стомливий і дорогий.
Рекомендуємо вам зв’язатися з досвідченим юристом Олексієм Миколайовичем Скрябіним зручним способом та швидко отримати всі необхідні дублікати документів за кордоном! Адвокат представляє інтереси клієнта виходячи з письмового договору про взаємодопомогу.
Клієнт підписує договір з повіреним та відправляє відскановану копію електронною поштою, а оригінал відправляється поштою. Виконання таких простих дій дозволяє сімейному адвокату відновити необхідні дублікати без присутності клієнта.