Прізвище подружжя після розлучення

Прізвище подружжя після розлучення: правові аспекти

Прізвище подружжя після розлучення може бути збережене та, яку чоловік і дружина одержали у шлюбі, а також може бути змінена на дошлюбне прізвище.

Питання про зміну прізвища більшою мірою відноситься до бажань подружжя. Якщо дружина при оформленні шлюбу взяла прізвище свого чоловіка, то при розірванні шлюбу вона може змінити прізвище на дівоче або залишити прізвище чоловіка.

При цьому питання про зміну прізвища стосується виключно одного з подружжя, який носитиме прізвище. Якщо чоловік проти, щоб дружина носила його прізвище після оформлення розірвання шлюбу, це жодним чином не може вплинути на рішення дружини та його юридичне оформлення.

Скрябіна Дарія Сергіївна
Сімейний адвокат
У цій статті я розповім Вам про особливості зміни прізвища подружжя – чоловіка та дружини при розлученні, а також про те, як дружині повернути дівоче прізвище.
Зв’язатися з адвокатом

Чи варто міняти прізвище при розлученні чоловіка, дружині?

Багато хто запитує, чи варто міняти прізвище при оформленні розлучення?

Зміна прізвища під час шлюборозлучного процесу пов’язана з такими аспектами:

  • при зміні прізвища на дошлюбну одному з подружжя буде необхідно поміняти документи, в яких зазначено його прізвище, одержане у шлюбі;
  • за наявності дітей слід вирішити питання про прізвище дитини після розлучення.

Тому однозначно відповісти на питання про те, чи варто змінити прізвище під час розірвання шлюбу неможливо. Кожен із подружжя приймає самостійне рішення про те, чи є необхідність повернути дошлюбне прізвище або доцільніше залишити те, що одержано у шлюбі.

При оформленні розлучення Ви вирішили:
залишити прізвище, одержане у шлюбі (чоловіка, дружини);
100%
змінити прізвище на дошлюбне (дівоче);
0%
залишити подвійне прізвище (якщо було оформлено у шлюбі).
0%
Voted: 2

Як змінити прізвище чоловіка, дружини під час розірвання шлюбу

Як змінити прізвище чоловіка, дружини під час розірвання шлюбу

Змінити прізвище можна:

  1. при розлученні через РАЦС;
  2. при розлученні через суд.

Подружжя може змінити прізвище та вказати про це у заяві на розірвання шлюбу. При оформленні розлучення в РАЦСі про зміну прізвища вказується у заяві на розлучення через РАЦС, а при оформленні процесу розлучення через суд – у позовній заяві на розлучення.

Залишити прізвище чоловіка:
не вимагає заміни паспорта, ІПН;
одне прізвище з дитиною;
не потребує заміни прав, підтвердження дипломів.
Змінити прізвище на дошлюбне:
потрібна заміна паспорта, ІПН;
заміна прав водія;
підтвердження дипломів, документів про нерухомість.
Про адвоката з розлучень в Україні

Чи можна залишити прізвище чоловіка (дружини) після розлучення?

Кожен із подружжя має повне право залишити прізвище, отримане при оформленні шлюбу. Небажання одного з подружжя, щоб чоловік чи дружина носили прізвище, не впливає на юридичне оформлення питання про зміну прізвища.

Тому якщо чоловік хоче позбавити дружину свого прізвища, то це не вийде, оскільки немає юридичних підстав для заборони збереження шлюбного прізвища.

Якщо у Вас виникли проблеми при зміні або збереженні прізвища після розлучення, рекомендуємо Вам звернутися до адвокатів по розлученню, які допоможуть налагодити юридичне оформлення зміни прізвища подружжя після розлучення.

Зміна прізвища подружжя після розлучення: допомога адвоката

Адвокат із сімейних справ та розлучень допоможе Вам оформити зміну прізвища при розірванні шлюбу або зберегти шлюбне прізвисько.

Сімейний адвокат виступить третьою незалежною стороною в шлюборозлучному процесі, що допоможе уникнути зайвих сварок і конфліктів між подружжям.

Хороші юристи з розлучень допоможуть швидко розірвати шлюб та вирішити всі супутні питання.

Часті питання адвокату про зміну прізвища подружжя

Чи можна залишити прізвище чоловіка після розлучення?
Чи можна поміняти прізвище на дошлюбне через рік після розлучення?
Чоловік проти, щоб дружина залишила його прізвище під час розлучення. Як вчинити?

Телефонуйте та пишіть нашим адвокатам, щоб змінити прізвище після розлучення прямо зараз. Наші юристи допоможуть Вам оформити зміну прізвища при розірванні шлюбу через суд та оформленні розлучення в РАГС.

Зв’язатися з адвокатом
Якщо стаття «Прізвище подружжя після розлучення» Вам сподобалась – ставте лайк та переглядайте інші наші матеріали. Ми актуально розміщуємо корисну інформацію у сфері сімейного права.

Телефонуйте нам зараз! Ми допоможемо вирішити Вашу справу про розірвання шлюбу в найкоротші терміни із гарантією позитивного результату.

дзвоніть нам ми допоможемо вам!

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: