Рішення суду про розлучення

Порядок реєстрації рішення суду у РАГСі

Посилаючись на норми Сімейного кодексу України, можна дійти невтішного висновку, що остаточний і нотаріальний документ про розірвання шлюбу є судовим рішенням про розірвання шлюбу за умови, що розірвання шлюбу відбулося в судовому порядку. Шлюб припиняється у день, коли рішення суду стає остаточним.

На цьому етапі шлюборозлучного процесу подружжя вважає, що шлюб розірваний і що вони мають право на повторний шлюб. Однак на практиці для завершення шлюборозлучного процесу необхідно, щоб РАГС/РАЦС також був належним чином поінформований про розірвання шлюбу.

Відповідно до закону, суд надсилає копію рішення суду до органу місцевого самоврядування для державної реєстрації справ цивільного стану за місцем укладання шлюбу. У день отримання такої ухвали суду РАГС вносить інформацію про розірвання шлюбу в роздрук свідоцтва про шлюб та електронний регістр цивільного стану.

Проте слід зазначити, що державні органи не завжди сумлінно виконують свою роботу, часто порушуються встановлені законом терміни або повністю губляться необхідні документи.

Щоб бути впевненим, що номер розірвання шлюбу внесений до державного реєстру, все ж таки необхідно особисто пред’явити рішення суду про розірвання шлюбу за місцем укладання шлюбу. Ви повинні заповнити відповідну заяву та додати ксерокопію рішення.

Аналогічна процедура буде прийнята, коли стане актуальним питання – як оформити розлучення в Україні, якщо розлучення відбулося за кордоном? (про те, як оформити розлучення в Україні, якщо розлучення відбулося за кордоном?). Проте слід пам’ятати, що документ, що підтверджує розлучення, має бути належним чином легалізований, щоб відзначити розлучення у свідоцтві про шлюб, складене в Україні.

Умови проставлення знака розлучення

Проставлення знака про розірвання шлюбу за рішенням суду регулюється правилами державної реєстрації справ цивільного стану в Україні.

Правила пропонують три способи додати маркер:

  • якщо суд передав вирок у РАГС/РАЦС за місцем укладання шлюбу;
  • якщо чоловік особисто звернувся за рішенням суду про розірвання шлюбу до РАГС/РАЦС;
  • якщо суд направив рішення суду на території до регіонального відділу РАГС/РАЦС.

Якщо суд направив рішення суду до РАГСу за місцем укладання шлюбу, інформацію про розірвання шлюбу буде внесено в день отримання рішення. На лицьовій стороні першої копії запису про шлюб буде зроблено позначку «шлюб закінчився» з датою та номером судового рішення, а також з назвою суду, який ухвалив рішення. Подібні заяви вносяться до регістру шлюбу до електронного регістру.

Не пізніше наступного робочого дня заяви про розлучення будуть надіслані у вигляді повідомлення до архіву, де зберігатиметься другий примірник свідоцтва про шлюб.

Якщо у чоловіка є можливість особисто звернутися до РАГСу з рішенням суду про розірвання шлюбу за місцем укладання шлюбу, процедура проставлення позначки в день звернення проводиться на заяві та ксерокопії рішення суду.

Часто, виходячи з норм закону, суд спрямовує ухвалу суду про територіальну належність до районного РАГС, який не є місцем реєстрації шлюбу, а потім цю постанову слід змінити, щоб поставити відмітку про розірвання шлюбу за місцем укладання шлюбу. сертифікат. РАГС відправляє рішення про розлучення у день його отримання.

Отримання судового рішення щодо розірвання шлюбу від адвоката

Отримання юридичного рішення про розлучення у юриста – одна з найважливіших послуг, якою все частіше користуються громадяни України. Така ситуація виникає у зв’язку із завантаженістю судових кабінетів.

Щодо цього сімейний адвокат має певну перевагу перед правами, наданими Законом України «Про адвокатуру». Юрист може запросити копії документів разом із заявою до державних органів, місцевих органів влади, установ, а також щодо фізичних осіб за угодою про взаємну правову допомогу.

У юриста є можливість запросити рішення у будь-якому суді України.

Часто відновлення рішення про розлучення спричиняє втрату документа. Проте дедалі частіше громадяни подають заяви про відмову Міністерства юстиції України у апостилюванні рішення про розлучення.

У такій ситуації адвокат враховує вимоги Міністерства юстиції України до рішення суду та звертається до суду з проханням надіслати копію рішення суду для подальшого апостилювання.

Як отримати витяг з реєстру після розлучення в суді?

Витяг з реєстру з повідомленням про розірвання шлюбу – документ, що містить відомості про укладення шлюбу в РАГСі/РАЦСі між громадянами України (на сторінці шлюб у РАГСі/РАЦСі між громадянами України) та розірвання шлюбу. Цей документ оформляється у Державному реєстрі на підставі заяви, поданої до органів державної реєстрації.

Офіційна назва документа – витяг з державного реєстру актів цивільного стану, що підтверджує дошлюбне прізвище.

Найчастіше питання громадян – навіщо отримувати виписку, коли є можливість поновити свідоцтво про шлюб?

Однак мається на увазі, що за правилами державної реєстрації речових після розірвання шлюбу шляхом розлучення нове свідоцтво про шлюб не видається. Єдиний доказ шлюбу – виписка.

По суті, заява використовується для:

  • Підтвердження родового (дівочого) прізвища;
  • Доказ даних про шлюб;
  • Підтвердження того, що шлюб розірвано внаслідок розлучення.

Зв’яжіться з адвокатом по шлюборозлучних процесах Олексієм Миколайовичем Скрябіним зручним для Вас способом, і процес розлучення буде для Вас швидким і зручним!

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: