Розлучення будучи за кордоном
Можливе розлучення в Україні за кордоном! Цей процес не передбачає жодних порушень закону. Розлучення громадянина, який проживає за кордоном, можливе як в адміністративному, так і в судовому порядку. Проте, як не дивно, простішим рішенням було б звернутися до суду.
З цим пов’язана складність створення довіреності та прохання про розлучення в адміністративній процедурі, які потім мають бути подані до компетентного органу РАГСу.
Вирішення судом питання про розірвання шлюбу за кордоном є елементарнішим, оскільки процесуальне право не передбачає обов’язкової присутності позивача при пред’явленні позову. Тож достатньо зібрати необхідний пакет документів та відправити його до суду за місцем проживання відповідача. Для розгляду справи без присутності позивача потрібен відповідний висновок.
Однак такий варіант процесу розлучення без залучення досвідченого юриста не гарантує сприятливого результату процесу розлучення в суді.
Якщо заява вже подана і ви є відповідачем у шлюборозлучному процесі, ви можете скористатися послугами юриста, і тоді ваші інтереси представлятиме фахівець у галузі права.
Розлучення з громадянами України, які проживають за кордоном
Якщо подружжя є громадянами України та проживає за кордоном, питання щодо територіальної підсудності шлюборозлучних справ вирішується шляхом подання заяви компетентного суду до Верховного Суду України.
Однак така процедура стосується розлучення між громадянами, які постійно проживають за кордоном. Інакше місце підсудності визначається звичайному порядку за нормами Цивільного процесуального кодексу.
Дуже часто розлучення громадян України здійснюється без їхнього приїзду до країни. Отже, розлучення адвокатів здійснюється без присутності сторін спору.
Ця тенденція в українській судовій практиці останніми роками активно заохочується українцями за кордоном. Крім того, залучення кваліфікованих юристів допомагає уникнути помилок у документах про розлучення (див. сторінку з помилками у документах про розлучення).
Всю юридичну та технічну роботу з процесу розлучення за вас виконує юрист.
Слід зазначити одну важливу деталь – останні зміни у правилах державної реєстрації стирають відмітку про розлучення у паспортах подружжя після розірвання шлюбу.
Таким чином, документ, що підтверджує розлучення, є остаточним судовим рішенням.
Скориставшись послугами юриста, ви отримаєте готове рішення поштою або іншим зручним для вас способом. У разі потреби юрист проставляє апостиль до рішення про розірвання шлюбу, щоб підтвердити легальність документа за кордоном.
Щодо термінів розгляду розлучення громадян, які перебувають за кордоном, варто врахувати низку нюансів та обставин, з якими краще розібратися на консультації з юристом. У середньому процес розлучення займає 2-3 місяці. Однак на практиці є справи про розлучення, що розглядаються швидше.
Правові гарантії розлучення громадян України, які проживають за кордоном
Перше питання, яке виникає при розлученні подружжя, – як вибрати хорошого юриста або адвоката по шлюборозлучним процесам.
За час практики адвокат із шлюборозлучних процесів Олексій Миколайович Скрябін та його команда повністю виконали завдання своїх клієнтів.
Підтвердження та гарантія якісної юридичної допомоги засновані на більш ніж 10-річному досвіді роботи у сфері юридичного представництва. Ми так довго наглядаємо за Фемідою, що знайомі з усіма нюансами та курйозами у питаннях розлучення та сімейних суперечок із незв’язаними стосунками.
Виявлені на сайті відгуки вдячних клієнтів – найрозумніше підтвердження успішності проведення шлюборозлучних процесів за участю іноземців та співвітчизників, які перебувають за кордоном.
Категорії найчастіших процесів розлучення з іноземною часткою
Як ви знаєте, справи про розлучення, пов’язані з іноземними громадянами, регулюються положеннями Закону України «Про міжнародне право».
Дуже поширеною категорією справ про розлучення з іноземним елементом є розлучення громадянина України з іноземцем, якщо позивач є громадянином України, розлучення громадянина України та іноземця, якщо позивач є іноземцем.
Дуже поширена категорія справ – це розлучення за спільною заявою громадян України, які перебувають за кордоном або мають постійне місце проживання, але мають спільних неповнолітніх дітей.
У суді також прийнято розглядати справи про розлучення, коли подружжя є громадянами України, але обвинувачений (чоловік) перебуває за кордоном та його місцезнаходження невідоме.
До типових категорій справ у судочинстві належать справи, коли позивачем є громадянин України, який постійно проживає за кордоном, а відповідач – іноземець. Подружня пара має разом неповнолітніх дітей і разом із вирішенням питання про розлучення завдання стягнення аліментів з іноземного громадянина стає ризоною.
Зверніться до кваліфікованого адвоката по шлюборозлучних процесах Олексія Миколайовича Скрябіна, і всі юридичні роботи з шлюборозлучних процесів будуть виконані під ключ без вашої присутності.
Юрист та його команда надають послуги по всій Україні, незалежно від вашого місцезнаходження та реєстрації!