Розлучення у закритому судовому засіданні

Що таке юридична таємниця?

Концепцію правової конфіденційності закріплено у Законі України «Про діяльність адвокатів та адвокатів» від 05.07.2012 р. при зверненні клієнта за правовою допомогою.

Документи, інформація, інформація, яка може зберігатися на електронних носіях, яку адвокат отримує під час своєї юридичної професії, також підлягають правовій конфіденційності та не підлягають публікації.

За письмовим запитом клієнта документи та інформація про нього можуть втратити юридичний статус конфіденційності.
Обов’язок зберігати юридичну таємницю поширюється на юриста, його помічників, стажистів та інших працівників юридичної професії/юридичної фірми. Юрист повинен створити необхідні умови, щоб сторонні особи не мали доступу до юридичної таємниці. Тому, перш ніж проконсультуватися з юристом, непогано подумати, як вибрати хорошого юриста чи адвоката з процесів шлюбу. (крім того, як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень?)

Розлучення у суді

Найчастіше шлюборозлучний процес відбувається у рамках відкритого судового засідання, що передбачено статтею 7 Цивільного процесуального кодексу. Справи у суді розглядаються відкрито та усно.

Присутня на відкритому судовому процесі може абсолютно будь-який громадянин України. Суд має право вимагати лише документ, що підтверджує особу присутнього.

Суд може вимагати, щоб особа, яка порушила хід судового розгляду або порушила ухвалу суду, була залишена. Присутні на судовому засіданні представники ЗМІ без спеціального дозволу суду можуть робити фото-, відео- та звукозаписи.

Прямі трансляції, у тому числі через соціальні мережі, можливі лише після рішення суду.
Фото- та відеозаписи, трансляція судового засідання мають бути безперешкодними для проведення шлюборозлучного процесу.

Умови розгляду справи про розлучення у закритому судовому засіданні

Основні умови розгляду справи у закритому судовому засіданні викладено у ч. 7 ст. 7 ЦПК України, а саме:

  • якщо розголошення секретної інформації може призвести до відкритого судового розгляду;
  • зберігати таємницю усиновлення;
  • за нерозповсюдження інформації про інтимні аспекти життя або інформації, що ображає честь та гідність учасників судового розгляду;

Для проведення закритого судового засідання учасники процесу мають подати заяву. Таку зустріч можна назвати секретною.

Особисті документи, телеграми, телефонні дзвінки та інше листування можуть бути зачитані лише у закритому судовому засіданні за згодою учасників процесу.

У рамках рішення про закритий розгляд справи про розлучення суд може оголосити засідання повністю або частково закритим.
Під час закритого розгляду справи на судовому засіданні можуть бути присутніми зацікавлені сторони, а також, при необхідності, свідок, експерт, спеціаліст та перекладач у разі розлучення (на сторінці Перекладача у разі розлучення).
Суд застерігає від нерозголошення інформації, отриманої у закритому засіданні.

Відео-аудіо, фото-записи та прямі трансляції закритого сеансу не допускаються.

Рішення, винесене у відкритому судовому засіданні, буде оприлюднено. У разі повторного розгляду справи у закритому судовому засіданні вступна та резолютивна частина судового рішення оголошується.

Як можна таємно розлучитися, щоб ніхто не впізнав?

На практиці юристи стверджують, що розлучення можна засекретити, якщо відповідач не мешкає за місцем його реєстрації.
Як відомо, стаття 27 ЦПК України використовується для визначення територіальної підсудності процесу розлучення. Виходячи з положень статті, можна припустити, що справу про розлучення розглядатиме суд за місцем проживання відповідача.

Після прийняття заяви суд просить адресу офісу підтвердити місце проживання відповідача та поінформувати усі сторони про порушення справи. Суд надсилає за цією адресою повістку із зазначенням дати та часу судового засідання. Відповідно, якщо обвинувачений не проживає за зареєстрованою адресою, не з’явиться на судове засідання і не повідомить суд про причини неявки, суд запросить особу, місце проживання якої не відоме на сайті. «Судова влада» у розділі – Громадяни. Таким чином, розлучення є одностороннім, оскільки друге з подружжя не завжди може бути поінформоване про початок процедури за його участю.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: