Шлюб з іноземцем

Особливості шлюбу з іноземцем

Порядок укладання шлюбу з іноземцем нічим не відрізняється від порядку укладання шлюбу між громадянами України (на сторінці для укладання шлюбу між громадянами України). Однак для державної реєстрації шлюбу потрібні правові підстави.

Головна умова реєстрації шлюбу з іноземцем – підтвердження законності проживання на території України. Тільки після документального підтвердження цієї інформації виконавчі органи (ЗАГС/РАЦС) можуть зареєструвати шлюб із іноземцем.

Для цього іноземцю необхідно пред’явити закордонний паспорт з позначкою про дату в’їзду в Україну або постійний або тимчасовий дозвіл на проживання.

Якщо іноземець оформив постійний або тимчасовий дозвіл на проживання, законність цього документа перевірятиметься через інтернет-службу Державної міграційної служби України на підставі декларацій недійсних документів.

РАГС / РАГС готує заяву до територіального відділу Державної міграційної служби України у таких випадках:

  • іноземець не має дозволу на тимчасове або постійне проживання;
  • відсутність позначки про видачу дозволу на поселення на останній сторінці паспортного документа іноземця;

Запит буде надіслано не пізніше наступного робочого дня з дня подання пропозиції руки та серця.
Регіональний орган Державної міграційної служби України повідомляє компетентний орган РАГСу про результати розгляду у день отримання заяви або не пізніше наступного робочого дня.

Державна реєстрація шлюбу здійснюється лише після отримання позитивної відповіді територіального органу Державної міграційної служби України.

Які документи необхідні для одруження з іноземцем?

При оформленні шлюбу в Україні іноземець має надати:

  • Оригінал паспорта або паспортного документа + нотаріально засвідчений переклад українською мовою;
  • Оригінал закордонного паспорта або дозволу на постійне/тимчасове проживання;
  • Документи, що підтверджують розірвання попереднього шлюбу (належно оформлені) у разі повторного шлюбу + нотаріально засвідчений переклад українською мовою.

Усі подані документи ретельно перевіряються, щоб надалі не допустити визнання шлюбу недійсним (у бік визнання шлюбу недійсним).

Переклад усіх вищезгаданих документів залишається у справах РАГСу/РАЦСу, який прийняв заяву та зареєстрував шлюб.

Шлюб із іноземцем, якого немає

Чи можна одружитися з іноземцем без присутності – найчастіше питання від громадян України, які хочуть пов’язати своє життя одруженням з іноземкою. Частина 1 ст. 34 Сімейного кодексу України регулює порядок укладання шлюбу та передбачає обов’язкову присутність подружжя при державній реєстрації. Частина 2 мистецтва. 34 Сімейного кодексу України виключає можливість укладання шлюбу через представника.

Відсутність іноземного нареченого часто пов’язана з труднощами, пов’язаними з в’їздом в Україну.

Після подання пропозиції руки та серця майбутнє подружжя має почекати протягом одного місяця з дня реєстрації шлюбу. Проте за наявності поважних причин майбутнього чоловіка термін подання заяви може бути скорочений, і шлюб з іноземцем може відбутися не раніше ніж через місяць.

Досвідчений сімейний адвокат Олексій Скрябін консультує та допомагає з оформленням необхідної документації.

Апостиль на свідоцтво про шлюб для використання за кордоном

Після реєстрації шлюбу між громадянином України та іноземцем виникає питання про різону – як використовувати свідоцтво про шлюб у країні громадянства іноземного чоловіка/дружини?

У цій ситуації необхідно скористатись послугами Мін’юсту України для підтвердження дійсності сертифікату для використання за кордоном. Залежно від вимог країни та підписаних міжнародних договорів, свідоцтво про шлюб надається з одинарним або подвійним апостилем. Ця процедура регламентована Наказом Мін’юсту України № 2268/5 від 11.11.2015 р. та передбачає проставлення штампу апостилю на документах РАГСу (на сторінці апостилю на документах РАГСу). офіс).

Зверніться до сімейного юриста, і вам дадуть вичерпну пораду з усіх питань. Команда Олексія Миколайовича Скрябіна допоможе підготувати документи для реєстрації шлюбу з іноземцем, переведе документи, запевнить та поставить апостиль на документи після реєстрації шлюбу.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: