Свідоцтво про розірвання шлюбу

Свідоцтво про розірвання шлюбу

Свідоцтво про розірвання шлюбу: основні аспекти

Якщо подружжя розривають шлюб через ЗАГС, то на підтвердження зміни сімейного стану вони отримують свідоцтво про розірвання шлюбу. Цей документ видається кожному з подружжя, тобто в двох примірниках.

Щоб отримати свідоцтво про розлучення і оформити шлюборозлучний процес в РАГСі, подружжя повинні бути згодні розлучитися і у них не повинно бути дітей, вік яких не досяг повноліття.

Оформляючи розлучення через ЗАГС, подружжя подають спільну заяву на розлучення і документи для розлучення. Після цього призначається день розірвання шлюбу – через місяць з моменту подачі документів.

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат
Отримувати свідоцтво про розірвання шлюбу подружжя також має удвох. Тобто в ЗАГС повинен прийти і чоловік, і дружина.

Отримання дубліката свідоцтва про шлюб для розірвання шлюбу

Для того щоб розлучитися в районному РАГСі, подружжя повинні надати свідоцтво про шлюб. Якщо цей документ загублений або зіпсований, то працівники РАГСу повинні перевірити актового запису з інформацією про укладення шлюбу.

Якщо ж в Державному реєстрі відсутня актовий запис, то працівники перевіряють інформацію за місцем актового запису, складеної первинно.

Подружня пара повинна подати заяву для поновлення актового запису про укладення шлюбу в ЗАГС за місцем проживання одного з подружжя.

Якщо у Вас виникли питання щодо відновлення свідоцтва про шлюб, звертайтеся до адвокатів по розлученню, які допоможуть Вам розібратися з особливостями шлюборозлучного процесу в РАГСі і отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

Зв’язатися з адвокатом

Як отримати свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду

Якщо подружжя оформляють розлучення через суд, то документом, який підтверджує факт розриву шлюбних відносин, є рішення суду про розірвання шлюбу.

Тому при оформленні шлюборозлучного процесу в судовому порядку подружжю не потрібно звертатися в ЗАГС для отримання свідоцтва про розлучення.

При цьому необхідно, щоб подружжя проставили в районному РАГСі позначку про розірвання шлюбу.

Це необхідно для того, щоб кожен чоловік мав можливість повторно зареєструвати шлюб, оформити на себе майно – нерухомість (квартиру, будинок) або автомобіль, а також оформити опіку чи піклування над дитиною.

Чим відрізняється розлучення через ЗАГС від розлучення через суд?
Розлучення через РАГС
Обопільна згода
відсутність дітей
Позовна заяву
Рішення суду про розлучення
Розлучення через суд
Без згоди чоловіка
З дітьми до 18 років
спільна заява
Свідоцтво про розлучення

Консультація адвоката про отримання свідоцтва про розлучення

Бувають ситуації, коли чоловік і жінка не можуть отримати свідоцтво про розлучення в РАГСі через неможливість приїхати в потрібний час в районний ЗАГС, де розривається шлюб.

В такому випадку Ви можете звернутися до сімейного адвокату, який допоможе Вам оформити розлучення без присутності.

Для цього необхідно оформити та запевнити довіреність на другого чоловіка, який отримає свідоцтво про розірвання шлюбу. А Ви зможете отримати свій екземпляр документа про розлучення поштою.

Адвокати по сімейних справах і розлучень допоможуть Вам у підготовці документів для розлучення, а також протягом всього процесу розлучення.

Наші адвокати завжди будуть з Вами на зв’язку. Всі питання Ви зможете вирішити в телефонному режимі або онлайн – по електронній пошті або в повідомленнях месенджера. Для зв’язку з адвокатами перегляньте контакти на нашому сайті.

Дублікат свідоцтва про розірвання шлюбу

Якщо одним із подружжя було втрачено свідоцтво про розірвання шлюбу, то його можна відновити.

Відновлення необхідно для підтвердження сімейного стану чоловіка, для того щоб укладати повторний шлюб і оформляти на себе майно.

Щоб відновити втрачене свідоцтво про розлучення, необхідно подати заяву на відновлення, а також сплатити адміністративний збір.

Після цього Вам буде виданий дублікат свідоцтва про розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Ціна і терміни отримання свідоцтва про розлучення

Отримання свідоцтва про розлучення – це завершальний етап процесу розлучення через ЗАГС. Якщо говорити про терміни отримання документа, що підтверджує припинення шлюбних відносин, то він становить один місяць з моменту подачі заяви на розлучення.

Цей термін дається кожному з подружжя, для того щоб прийняти остаточне рішення про необхідність розлучення.

Якщо один з подружжя передумає розлучатися, то розірвання шлюбу не відбудеться в районному РАГСі. Розлучення без згоди можливий тільки через судові органи.

Вартість отримання свідоцтво про розірвання шлюбу визначається вартістю шлюборозлучного процесу.

Вартість послуг при розлученні включає оплату арбітражного збору, оплату послуг адвоката і нотаріуса при необхідності.

Таким чином, отримання свідоцтва про розлучення – необхідний і важливий етап процесу розлучення в РАГСі.

Телефонуйте нашим адвокатам вже сьогодні, щоб в найкоротші терміни отримати інформацію про прискорення отримання документа, що підтверджує розрив шлюбних відносин.

Часті питання адвокату про свідоцтво про розлучення

Чи обов'язково відновлювати свідоцтво про шлюб для розлучення через ЗАГС?
Чи можна отримати дублікат свідоцтва про розлучення?
Як отримати свідоцтво про розлучення в РАГСі?
Зв’язатися з адвокатом
Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: