Свідоцтво про розлучення

Як отримати свідоцтво про розлучення за рішенням суду?

Як відомо, документом про розірвання шлюбу у РАГСі/РАЦСі (статті 106, 107 Сімейного кодексу України) є свідоцтво про розірвання шлюбу. Якщо розлучення (статті 109, 110 Сімейного кодексу України) відбувається у судовому порядку, подружжя виносить судове рішення.

Проте до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію Закону про цивільний стан» від 01.07.2010 р. існувала інша процедура реєстрації розірвання шлюбу – додаткова видача свідоцтва про розлучення на підставі рішення суду.

У зв’язку з отриманою судовою постановою подружжя мало подати заяву до РАГСу за місцем проживання та отримати свідоцтво про розірвання шлюбу. Для цього вам знадобляться:

  • заповнити заявку;
  • додати оригінал судового рішення;
  • Сплатити державне мито (якщо воно визначено рішенням суду).

Згідно з діючим сімейним правом, ця процедура застосовується лише в тому випадку, якщо подружжя хоче розірвати шлюб і на підставі ухвали суду, який набув чинності після 27 липня 2010 року, хоче отримати свідоцтво про розлучення.

Як подати на розлучення без свідоцтва про шлюб

Незалежно від того, який компетентний орган розглядає розлучення, оригінал свідоцтва про шлюб є ​​обов’язковим документом під час подання заяви про розлучення.

Якщо документ пошкоджено або повністю втрачено, РАГС буде зданий із реставрацією.

Якщо розлучення відбувається у порядку, передбаченому статтею 106 СК (взаємна згода подружжя за відсутності дітей), то дані у регістрі шлюбу звіряються з державним регістром та відновлення свідоцтва про шлюб не обов’язково.

При зверненні до досвідченого сімейного юриста щодо розлучення в суді, за відсутності свідоцтва про шлюб, документи відновлюються без присутності клієнта.

Якщо ви розриваєте шлюб у суді без допомоги юриста, вам слід отримати нове свідоцтво про шлюб у РАГСі. До заяви/спільного клопотання про розлучення необхідно додати копію свідоцтва про шлюб.

Відповідаючи на запитання – як розірвати шлюб, укладений за кордоном в Україні (на сторінці Як розірвати шлюб, укладений за кордоном в Україні), слід зазначити, що процедура розлучення ідентична, за винятком того, що свідоцтво про шлюб є ​​легалізованим та бути перекладеним українською мовою та скріплено підписом та печаткою нотаріуса України.

Чи буде відкликано свідоцтво про шлюб у разі розлучення?

При подачі заяви на розлучення подружжя без дітей у РАГСі/РАЦСі оригінал свідоцтва про розірвання шлюбу вилучається, щоб уникнути подвійного розлучення в іншому відділі РАГСу/РАЦСу. Після державної реєстрації розірвання шлюбу свідоцтво про шлюб буде повернено подружжю з позначкою на звороті бланку свідоцтва про розірвання шлюбу.

При поданні заяви або спільної заяви до суду подружжя надаватиме лише належним чином засвідчені копії всіх документів.

Відповідно, компетентні органи з питань розлучення не будуть відкликані зі свідоцтва про шлюб ні при поданні заяви, ні при видачі свідоцтва про розлучення/рішення суду.

Розлучення без доказів за рішенням суду

Відповідно до норм чинного законодавства розірвання шлюбу оформляється судовим рішенням.

Рішення про розлучення набирає чинності через 30 календарних днів після оголошення.

Шлюб вважається розірваним з дня набрання чинності рішенням суду. Для внесення даних про розлучення до регістру шлюбу районний суд надсилає копію ухвали суду до регіонального відділення РАГСу/РАЦСу за місцем знаходження.

Після внесення відомостей про розірвання шлюбу до державного реєстру подружжя може отримати витяг з державної реєстрації шлюбу з відміткою про розірвання шлюбу за рішенням суду. У виписці також вказується назва суду, який виніс рішення про розлучення, номер справи, кількість розглядів, дата набуття чинності судом чинності і дата, на яку була поставлена ​​така позначка.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: