Як розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном

Як розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном?

Територіальна мобільність, доступність та поширеність поїздок за кордон – туристичних, робітників, ділових, спілкування в Мережі роблять найпоширенішими іноземні шлюби. Багато українців їдуть за кордон й там оформляють шлюб із іноземцем. Тож у багатьох згодом постає питання, як розірвати шлюб в Україні укладені за кордоном.

Розлучення з іноземцями популярне через те, що багато пар не можуть перебороти мовний бар’єр, відмінності в культурі, ментальності, різне бачення світу. Тому через роки шлюб руйнується і виникає потреба оформити розлучення, коли шлюб був укладений в іншій країні.

Скрябіна Дарія Сергіївна
Сімейний адвокат
У цій статті я розповім про те, як розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном, а також про особливості процесу розлучення з іноземцем та відмінності від розірвання шлюбу між українськими громадянами.

Оформити розлучення в Україні, якщо шлюб зареєстровано в іншій країні

Якщо Ви є громадянином України, при цьому у Вас оформлені шлюбні відносини з іноземним громадянином в іншій країні, то Ви маєте право оформляти розлучення в Україні, згідно з українським законодавством.

Звичайно, можна розірвати шлюб в іншій країні при цьому слід враховувати, що законодавство інших країн відрізняється від українського.

У багатьох країнах обов’язковим є вирішення паралельно з розлученням таких питань, як проживання дітей, виплати аліментів та розподіл майна.

Це ускладнює розірвання шлюбу з іноземним громадянином в іншій країні, а також потребує великих матеріальних витрат. Ще одним нюансом розлучення в іншій країні є висока вартість послуг при розлученні адвоката, а також сплати судових зборів та інших державних сплат.

Тому багато адвокатів рекомендують українцям розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном. Це найпростіший спосіб розлучитися з іноземцем, який вимагає менших фінансових витрат і часу припинення шлюбних відносин.

Зв’язатися з адвокатом

Способи розлучення в Україні, якщо шлюб укладено за кордоном

Розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном можна двома способами, як і шлюб між двома українцями – оформити розлучення через РАЦС або розлучитися через суд.

Вибір державного органу, в якому відбуватиметься процес розлучення, залежить від індивідуальних обставин сімейної пари. На це впливає наявність дітей, згода подружжя та можливість бути присутнім на шлюборозлучному процесі, наявність майнових чи інших суперечок між подружжям.

Так, подружня пара може подати на розлучення до РАЦСу в тому випадку, якщо обидва присутні в Україні, у них немає дітей до 18 років, а також обидва згодні на оформлення розлучення.

Розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном через суд необхідно тоді, коли хоч одна з вищезгаданих умов не відповідає. Наприклад, якщо сімейній парі потрібно оформити розлучення з дітьми, то вони не можуть подати документи до РАЦСу.

Розлучення через суд
без згоди;
з дітьми;
без присутності;
Розлучення у РАЦСі
за згодою;
без дітей;
з присутністю.

Розірвати шлюб в Україні через суд з іноземним громадянином

Розірвати шлюб в Україні через суд укладений за кордоном можна за допомогою подання позовної заяви на розлучення або під час подання спільної заяви від двох подружжя.

Спільна заява на розлучення до суду характеризується наявністю таких нюансів, як можливість подружжя припинити шлюборозлучний процес, якщо він передумає розлучатися.

Тому краще подавати позовну заяву, навіть якщо подружжя згодне розірвати шлюб в Україні, укладений за кордоном.

Які особливості розірвання шлюбу в Україні укладеного за кордоном є характерними для Вашої ситуації?
наявність дітей;
0%
наявність згоди чоловіка;
0%
присутність подружжя в Україні;
0%
відсутність дітей;
0%
незгода чоловіка розлучатися;
0%
відсутність чоловіка в Україні.
100%

Розлучитись через РАЦС, якщо чоловік іноземець

Порядок розлучення через органи РАЦС, якщо шлюб укладено за кордоном, вимагає підготовки заяви на розлучення від подружжя, а також переліку документів для процесу розлучення.

Розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном через РАЦС можна за наявності переведення сертифікату про шлюб, який було видано державними органами країни, де зареєстровано шлюб. На перекладі документа ставиться апостиль, що підтверджує достовірність документа про шлюб.

Підготувати переклад та поставити апостиль на сертифікаті про шлюб може допомогти адвокат, оскільки сімейні юристи співпрацюють з перекладачем під час оформлення іноземного розлучення. Це забезпечить Вам якісний переклад документів для процесу розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Розірвати шлюб в Україні, якщо чоловік за кордоном

Якщо чоловік перебуває за кордоном, а Вам потрібно розірвати шлюб в Україні, який був оформлений в іншій країні, слід звертатися до судових органів. Розлучення через суд у разі може відбуватися без присутності чоловіка.

При цьому судові органи зобов’язані сповістити іноземного чоловіка про початок процесу розлучення в Україні. Тому органи суду надають судове повідомлення за місцем прописки чи проживання чоловіка в іншій країні.

Якщо Вам невідомо, де знаходиться чоловік, який живе за кордоном, слід надати суду інформацію про останнє відоме Вам місце перебування Вашого чоловіка. Щоб не затягувати процес розлучення Ви можете звернутися за допомогою до сімейного адвоката.

Рішення суду про розлучення з іноземцем

Завершення процесу розірвання шлюбу в Україні укладеного за кордоном через суд супроводжується видачею рішення суду про розлучення. Цей документ має юридичну чинність в Україні.

Щоб рішення суду мало юридичну силу в країні, де було оформлено шлюб, слід зробити переклад документа та поставити апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу.

Процедура проставлення штампу апостиль на документах про розлучення відбувається у Мін’юсті України та супроводжується безліччю бюрократичних моментів.

Адвокат з розлучення може самостійно проставити апостиль, що значно прискорить цей процес.

Послуги сімейного адвоката під час розлучення в Україні, якщо шлюб укладено за кордоном

Сімейний адвокат при оформленні розлучення, якщо шлюб був укладений за кордоном, допоможе Вам протягом усього процесу розлучення.

Допомога адвоката при оформленні іноземного розлучення включає визначення найкращого способу та тактики ведення шлюборозлучного процесу, участь (при необхідності) в переговорах з чоловіком, підготовку документів для розлучення, написання заяви на розлучення та участь у судових засіданнях.

Ви можете замовити комплекс юридичних послуг під час розлучення, якщо шлюб був зареєстрований в іншій країні, тобто оформити розлучення під ключ або скористатися одиничними послугами адвоката, наприклад підготовкою позовної заяви.

Адвокат з розлучень може провести юридичну консультацію онлайн або при особистій зустрічі – в залежності від формату спілкування, який ви віддаєте перевагу.

Також наші адвокати можуть оформити розлучення онлайн, якщо шлюб було укладено за кордоном. Тобто консультація, підготовка та подання документів для розлучення може відбуватися без Вашої участі.

Документи та договори в такому випадку надсилаються поштою. Юрист у сімейних справах самостійно вирішує всі юридичні питання, попередньо погодивши з Вами всі нюанси.

Зв’язатися з адвокатом

Актуальні питання щодо розірвання шлюбу в Україні, укладеного в іншій країні

Як розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном?
Чи можна подати на розлучення до РАЦСу, якщо шлюб був укладений в іншій країні?

Чи можна не приїжджати до України для оформлення розлучення, якщо шлюб було укладено в іншій країні?

Ціна та строки розлучення в Україні, якщо шлюб оформлений за кордоном

Ціна та термін розлучення в Україні, якщо шлюб оформлений за кордоном, багато в чому залежать від індивідуальних обставин. Так, тривалість розірвання шлюбу в Україні укладеного за кордоном може бути збільшена відсутністю згоди чоловіка розлучитися або наявністю суперечок про дітей.

При цьому завжди є спосіб прискорити розірвання шлюбу навіть у найскладніших ситуаціях. Щоб оформити швидке розлучення з іноземним громадянином в Україні, найкраще звернутися до адвоката у сімейних справах.

Вартість послуг при розлученні в Україні, якщо шлюб оформлений за кордоном, залежить від органу, в якому відбуватиметься процес розлучення.

У ціну розлучення слід включати оплату судового збору або держмита, послуги перекладача, оплату послуг адвоката.

Вартість послуг адвоката з розлучень залежить від складності шлюборозлучного процесу, переліку послуг, а також від часу, витраченого на вирішення всіх юридичних та документальних питань.

Ви можете зателефонувати чи написати адвокатам нашої юридичної компанії вже сьогодні та отримати оперативну консультацію щодо розірвання шлюбу в Україні укладеного за кордоном.

Перегляньте контакти для зв’язку з юристами компанії можна на сайті. Пишіть на електронну пошту або будь-який месенджер (Ватсап, Телеграм, Вайбер), щоб адвокати змогли надати необхідну інформацію.

Зв’язатися з адвокатом

Якщо матеріал статті «Як розірвати шлюб в Україні укладений за кордоном», Вам сподобалася – ставте лайк. Також рекомендуємо переглянути інші статті на сайті, що допоможе швидко оформити розлучення.

Телефонуйте нам зараз! Ми допоможемо вирішити Вашу справу про розірвання шлюбу в найкоротші терміни із гарантією позитивного результату.

дзвоніть нам ми допоможемо вам!

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: