Як розлучитися з чоловіком без його згоди

Як розлучитись з чоловіком без його згоди в Україні?

Задаючи питання про те, як дружині розлучитися з чоловіком без його згоди необхідно розуміти чи є у чоловіка і дружини спільні неповнолітні діти та підстави для розірвання шлюбу через РАГС в односторонньому порядку одностороннього. Дружина може розлучитися без згоди чоловіка через РАГС незалежно від того, чи є спільні неповнолітні діти, якщо чоловік визнаний судом безвісно відсутнім або недієздатним або засуджений за скоєння злочину до позбавлення волі на строк понад три роки. Якщо ж подружжя є спільні неповнолітні діти або чоловік ухиляється від подання заяви до РАГСу, то розлучитися без його згоди можна лише в судовому порядку. При цьому розлучитись без згоди чоловіка чи дружини можна самостійно або звернувшись за допомогою представника за довіреністю – адвоката чи юриста.

Чи можна дружині розлучитись без згоди чоловіка через РАГС в Україні?

Швидко розлучитись без згоди чоловіка дружина може через РАГС, якщо щодо одного з подружжя є рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або недієздатним або вирок суду про засудження його за скоєння злочину до позбавлення волі на строк понад 3 роки. У зазначених випадках, щоб розлучитись без згоди чоловіка, дружина повинна особисто подати заяву до органу РАЦС за своїм місцем проживання або за місцем проживання чоловіка або за місцем реєстрації шлюбу.

При цьому до органу РАЦС потрібно надати заяву про розірвання шлюбу, паспорт, судове рішення або вирок суду, квитанцію про оплату державного мита. Оформлення розлучення через РАГС та видача свідоцтва про розірвання шлюбу відбувається без згоди чоловіка у присутності дружини через місяць після подання заяви про розірвання шлюбу.

Як швидко розлучитись без згоди чоловіка через суд в Україні?

Щодо швидко розлучитись без згоди чоловіка можна через суд у порядку позовного провадження, якщо не він не заявить прохання про надання терміну на примирення. За загальним правилом підсудності позовну заяву про розірвання шлюбу потрібно подати до суду за місцем проживання чоловіка-відповідача. Якщо між чоловіком і дружиною є суперечка про стягнення аліментів або про дітей або про поділ майна ціною позову, то доведеться розлучатися через районний суд. Якщо ж за дружини перебуває неповнолітня дитина або за станом здоров’я вона не може виїхати до місця проживання чоловіка або заявлена ​​вимога про стягнення аліментів, то вона має право подати на розлучення до суду за місцем проживання.

До позовної заяви слід додати свідоцтва про укладення шлюбу, свідоцтва про народження дітей, документи про сплату державного мита за розірвання шлюбу в суді, повідомлення про вручення або направлення чоловікові копії позову та доданих документів. Також до позовної заяви можна додати угоди про місце проживання дітей, порядок здійснення батьківських прав та про сплату аліментів, якщо вони укладалися.

Позов про розірвання шлюбу розглядається судом протягом двох місяців, однак якщо чоловік заперечуватиме проти розлучення, то суд має право призначити строк для примирення до трьох місяців. Судове рішення набирає законної сили через один місяць після прийняття в остаточній формі, якщо не оскаржено в апеляційному порядку або негайно після розгляду в апеляції.

Після набрання рішенням суду законної сили чоловікові та дружині потрібно звернутися до РАГС для оформлення розлучення та отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. До органу РАЦС потрібно подати заяву про розірвання шлюбу, паспорт, рішення суду про розірвання шлюбу, документ про сплату державного мита. Реєстрація розлучення за рішенням суду та отримання свідоцтва про розірвання шлюбу відбувається у день звернення чоловіка чи дружини до органу РАЦС.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: