Зразок заяви про розірвання шлюбу

Заява про розірвання шлюбу (про розлучення) подається до органу запису актів громадянського стану подружжям, які бажають розірвати шлюб.

У спільній заяві про розірвання шлюбу подружжя має підтвердити взаємну згоду на розірвання шлюбу та відсутність у них спільних дітей, які не досягли повноліття. У спільній заяві про розірвання шлюбу також мають бути зазначені такі відомості:

 • прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, громадянство, національність (вказується за бажанням кожного з подружжя), місце проживання кожного з подружжя;
 • реквізити запису акта про укладання шлюбу;
 • прізвища, які обирає кожен із подружжя при розірванні шлюбу;
 • реквізити документів, що засвідчують особи подружжя.

Подружжя, які бажають розірвати шлюб, підписують спільну заяву та вказують дату її складання.

У випадку, якщо один із подружжя не має з’явитися до органу запису актів цивільного стану для подання заяви, волевиявлення подружжя може бути оформлене окремими заявами про розірвання шлюбу. Підпис такої заяви чоловіка, який не має з’явитися до органу запису актів цивільного стану, повинен бути нотаріально засвідчений.

Розірвання шлюбу та державна реєстрація його розірвання провадяться у присутності хоча б одного з подружжя після закінчення місяця з дня подання подружжям спільної заяви про розірвання шлюбу.

Підставою для державної реєстрації розірвання шлюбу є:

 • спільну заяву про розірвання шлюбу подружжя, які не мають спільних дітей, які не досягли повноліття;
 • заяву про розірвання шлюбу, подане одним із подружжя, і рішення (вирок) суду, що набрало законної сили, щодо іншого чоловіка, якщо його визнано судом безвісно відсутнім, визнано судом недієздатним або засуджено за скоєння злочину до позбавлення волі на строк понад три роки;
 • рішення суду про розірвання шлюбу, що набрало законної сили.

Державна реєстрація розірвання шлюбу провадиться органом запису актів цивільного стану за місцем проживання подружжя (одного з подружжя) або за місцем державної реєстрації речових укладення шлюбу.

Зразок заяви про розлучення через РАГС: способи подання

Розлучатися у РАГСі ст. 106 Сімейного кодексу України (СКУ) дозволяє подружжю, яке:

 • разом заявляють, що мають намір припинити відносини (у ст. 107 зазначені підстави, коли позовну заяву про розірвання шлюбу може подавати один із подружжя);
 • не виховують дітей, які не досягли 18-річного віку.

Якщо ці умови виконані, то позовну заяву на розлучення до РАГСу можна подати двома способами:

 • Традиційним. Для цього потрібно особисто звернутися до установи відповідної установи, яка знаходиться за місцем реєстрації (прописки) подружжя або одного з них.
 • Онлайн, на порталі https://dracs.minjust.gov.ua/. Це потребує проходження процедури первинної реєстрації на сайті. Після чого вибираєте той зразок заяви про розірвання шлюбу, який потрібний у вашій ситуації.

Вибираючи варіант подання позовної заяви онлайн без відвідування установи РАГСу, все одно не обійтися. Завершення процедури розірвання шлюбу пропонується провести лише тут. Оформляєте через РАГС, візьміть для заяви на розлучення зразок, який відповідає обставинам, що у вас склалися.

При поданні позовної заяви до РАГСу про розірвання шлюбу від подружжя не вимагають вказувати, з яких причин вони вирішили розірвати існуючі відносини. Не вимагатимуть від них і усних пояснень. Співробітник РАГСу зобов’язаний впевнитись у наявності переліку обов’язкових документів:

 • паспортів;
 • свідоцтва, що підтверджує реєстрацію шлюбу;
 • заяви на бланку;
 • квитанції, що показує, що держмито сплачено.

Закон надає подружжю, яке заповнило зразок заяви про розірвання шлюбу і вже подали його, 30 днів на примирення. Співробітник РАГСу призначить час, коли подружній парі належить прибути, щоб завершити процедуру розлучення.

Як подати заяву на розлучення до суду за допомогою юриста

Розлучатися через суд не складно, виникає безліч нюансів, але розібратися в них будь-кому. Тому на етапі складання та подання позовної заяви на розлучення слід скористатися послугами відповідного онлайн-сервісу або адвоката. Звертайтесь, допоможемо скласти якісну позовну заяву на розлучення.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: