Для усіх користувачів сайту razvod24.com.ua, ми підготували шаблони, зразки юридичних документів, які відтворюють форму документа «Позовна заява про розірвання шлюбу і стягнення аліментів». Але не можна використовувати дані зразки без їх обробки і доповнення, згідно обставин конкретного сімейного справи. Тому, всю відповідальність за правильність складання Позовної заяви про розірвання шлюбу і стягнення аліментів з цим шаблонах несуть користувачі сайту.
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ
69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 6
Веб-сайт: http://gt.zp.court.gov.ua
E-mail: inbox@gt.zp.court.gov.ua
Тел: 0-800-501-492
Позивач:
ХХХХХХХ Оксана Володимирівна
05 лютого 1992 р.н.
Проживаю за адресою:
69000, м. Запоріжжя, вул. Арочна 7
ІПН: 3363801002
Паспорт: КС 980916
E-mail: відсутній
Тел: відсутній
Відповідач:
ХХХХХХХ Роман Васильович
01 червня 1989 р.н.
Остання відома адреса:
69000, м. Запоріжжя, вул. Арочна 7
ІПН: не відомо
Паспорт: не відомо
E-mail: не відомо
Тел.: 0673017768
Судовий збір сплачується відповідно до
ЗУ «Про судовий збір» у розмірі 768 грн. 40 коп.
Позовна заява про розірвання шлюбу і стягнення аліментів
09 вересня 2013 року Великомостівська міська рада Сокальського району Львівської області, зареєструвала шлюб між мною, ХХХХХХХ Оксаною Володимирівною 05 лютого 1992 р.н. та ХХХХХХХ Романом Васильовичем 01 червня 1989 р.н., про що зроблено відповідний актовий запис — № 37.
Від спільного шлюбу маємо неповнолітню доньку – ХХХХХХХ Злата Романівна 05 листопада 2015 р.н. Після розірвання шлюбу дитина залишається проживати разом зі мною, Позивачем по справі.
Спільне життя з Відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння між нами, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов’язки з ведення спільного господарства. У нас різні погляди на життя.
З вини обох сторін сумісне життя і збереження сім’ї стало неможливими.
Фактичні шлюбні відносини між мною та Відповідачем припинені з 5 лютого 2017 року.
За таких обставин вважаю, що подальше спільне життя з Відповідачем та збереження шлюбу є неможливим і суперечить моїм інтересам.
Однак Відповідач заперечує проти розірвання шлюбу у зв’язку з чим полегшений спосіб розірвання шлюбу неможливий.
У зв’язку з чим я вимушена звернутись до суду.
Спору про поділ майна не має.
Відповідно до ч. 2 ст.104 Сімейного кодексу України однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання.
Частиною 3 ст. 105 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього кодексу .
Згідно з ч. 1. ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним з подружжя.
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Прошу звернути увагу суду, що згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки.
Але, я Позивач по справі не бажаю продовжувати шлюбні стосунки з Відповідачем.
Шлюбні відносини між Позивачем та Відповідачем остаточно припинені.
Відповідно до ч.1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається
Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушувати до примирення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв’язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. 3,4 ст. 56 СК України).
Я, Позивач категорично заперечую проти збереження шлюбу, та вважаю що примирення між мною та Відповідачем неможливе. Строк для примирення прошу не надавати.
Також, прошу суд врахувати при розгляді позовної заяви, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу, та поданий позов мною Позивачем про розірвання шлюбу відповідає дійсній моїй волі.
Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів.
Відповідно до ч. 10 ст. 28 ЦПК України 10. Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Відповідно до ч. 10 ст. 187 ЦПК України 10. Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Повідомляю, що оригінал документів, а саме:
— Документи позивача знаходяться у мене, позивача по справі.
— Документи відповідача знаходяться безпосередньо у відповідача по справі.
Позов про розірвання шлюбу, який поданий мною позивачем по справі має немайновий характер. До витрат, які були понесені і які очікую понести у зв’язку із розглядом справи відноситься лише судовий збір за подання заяви до суду. Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – 768 грн. 40 коп. Інших витрат не було і нести у зв’язку із розглядом справи не планую.
Я, Позивач по справі підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав – розірвання шлюбу та стягнення аліментів. На теперішній час позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів подано лише до Жовтневого районного суду міста Запоріжжя. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст. 104, ч.3 ст. 105, ч.1 ст. 110, ст. 112 СК України, ЦПК України,
ПРОШУ:
1. Шлюб між мною, ХХХХХХХ Оксаною Володимирівною 05 лютого 1992 р.н. та ХХХХХХХ Романом Васильовичем 01 червня 1989 р.н., зареєстрований 09 вересня 2013 року Великомостівською міською радою Сокальського району Львівської області, актовий запис № 37 – розірвати.
2. Після розірвання шлюбу залишити прізвище – ХХХХХХХ.
3. Стягнути з ХХХХХХХ Романа Васильовича 01 червня 1989 р.н. аліменти на мою користь на утримання доньки, ХХХХХХХ Злати Романівни 05 листопада 2015 р.н., у розмірі ¼ від заробітку (доходу) платника, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
ДОДАТКИ:
1. Позовна заява — 1 прим
2. Копія свідоцтва про шлюб – 2 прим.
3. Копія паспорту та ІПН позивача — 2 прим.
4. Копія свідоцтва про народження доньки Злати – 2 прим.
10.07.20__ (підпис)
Розраховувати на позитивний результат у справі можна при правильному складанні документів на розлучення. Тому, оптимальним буде звернутися до досвідченого адвоката по сімейних справах, який підготує необхідні документи on-line, згідно з нормами чинного законодавства України. Звернувшись до адвокату по разводам, Ви гарантовано отримаєте хороший результат і правильно складете Позовну заяву про розірвання шлюбу і стягнення аліментів.