Закон про розлучення

Український закон про розлучення

Нормативно-правова база законодавства про розлучення, з якою необхідно ознайомитися щодо шлюборозлучних процесів, досить велика і вимагає ретельного вивчення.

Норми сімейного права Закону про розлучення регулюють спірні питання у разі розлучення, розлучення з іноземцем, поділу майна чоловіка, стягнення аліментів, розірвання шлюбу (недійсність шлюбу за), позбавлення батьківських прав. , визначення місця проживання дитини та ін.

Щоб увійти у весь процес розлучення, розглянемо основні законодавчі акти Закону про розлучення:

  1. Конституція України
  2. Сімейний кодекс України
  3. Правила державної реєстрації справ цивільного стану України.
  4. ЦПК України.
  5. Закон України “Про міжнародне приватне право”.
  6. Рішення пленуму Верховного Суду України про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на одруження, розірвання шлюбу, розірвання та поділ спільного майна подружжя.

Після того, як ви опануєте теоретичні знання, закріплені в законі про розлучення, ви можете приступити до практичної реалізації процедури.

Конституція України

Конституція – вищий конституційний закон України. Завдяки Конституції України описуються відносини між державою та людиною, державою та громадянином, встановлюються взаємні права та обов’язки.

Створення Основного закону забезпечило правову основу для стабілізації політичних та економічних структур та формування громадянського суспільства.

Закон складається з 15 розділів та 161 статті. У разі розлучення необхідно поважати усі права громадянина України, встановлені Конституцією.

Сімейний кодекс України

Норми, закріплені в СК України, призначені для визначення порядку укладення шлюбу, його розірвання, визнання шлюбу недійсним та регулювання всіх майнових/немайнових відносин між членами сім’ї. Цей кодекс – один із найважливіших документів закону про розлучення.

Сімейний кодекс України складається з 7 розділів:

Розділ I. Основні положення (статті 1-20)

Розділ ІІ. Шлюб. Права та обов’язки подружжя (ст. 21-120)

Розділ ІІІ. Права та обов’язки матері, батька та дитини (статті 121-206)

Розділ ІV. Приміщення дітей-сиріт без піклування батьків (статті 207-2568)

Розділ V. Права та обов’язки інших членів сім’ї та родичів (статті 257-274)

Розділ VІ. Особливості усиновлення дітей громадянами України, які проживають за її межами, та іноземцями (ст. 275-292)

Розділ VII. Заключні положення

При розгляді питання розлучення необхідно особливо дотримуватися Розділ II. Шлюб. Права та обов’язки подружжя Глава 11 Розірвання шлюбу. У цьому розділі 17 статей, які чітко регулюють процес розлучення в суді і в РАГСі.

Правила державної реєстрації справ України

Правила державної реєстрації справ цивільного стану в Україні призначені для регулювання процесів шлюбу в адміністративному порядку, без звернення до судових органів.

У документі коротко та конкретно викладено правила та вимоги до реєстрації файлів цивільного стану у РАГСах.

Зміст:

Розділ I. Основні положення

Розділ ІІ. Основні норми державної реєстрації справ цивільного стану

Розділ ІІІ. Державна реєстрація індивідуальних документів цивільного стану

Розділ ІV. Видача документів про державну реєстрацію справ цивільного стану

Щоб розібратися в усіх аспектах розірвання шлюбу, слід вивчити Главу 3 Розділу III Державної реєстрації розірвання шлюбу.

ЦПК України

ЦПК – Закон України, який встановлює порядок розгляду цивільних справ судами загальної юрисдикції. Цей кодекс є носієм цивільних процесуальних норм для судового розгляду справ про розірвання шлюбу.

Закон складається з 13 розділів та 502 статей.

Розділи:

  • Основні положення
  • Зроблений на замовлення
  • Заява про виробництво
  • Роздільне виробництво
  • Перегляд судових рішень
  • Процесуальні питання у зв’язку з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів
  • Судовий контроль за виконанням судових рішень
  • Виробництво з апеляції на рішення арбітражних судів, оскарження рішень міжнародних комерційних арбітражів
  • Визнання та виконання рішень іноземних судів, міжнародного комерційного арбітражу в Україні, надання дозволу на виконання рішень арбітражних судів.
  • Відновити втрачене випробування
  • Порядок для іноземних осіб
  • Заключні положення
  • Перехідні положення

Для правильного застосування закону при розірванні шлюбу та повного захисту прав та інтересів необхідно повністю орієнтуватися у коді.

Закон України про міжнародне приватне право

Закон України «Про міжнародне приватне право» регулює приватні правовідносини, в яких однією із сторін є громадянин України, який проживає за межами держави, іноземець або особа без громадянства.

Сфера дії закону:

  • визначення застосовного права;
  • Правоздатність та дієздатність іноземних громадян, осіб без громадянства;
  • Визначення місцевої юрисдикції під час розгляду справ з іноземцями, визнання та виконання рішень іноземних судів.

На підставі норм, встановлених цим Законом, розірвання шлюбу здійснюється за участю громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які проживають за кордоном.

Цей нормативний акт сімейного права є орієнтиром при розгляді:

  1. Розлучення за кордоном (на сторінці «Розлучення за кордоном»);
  2. Як оформити розлучення, якщо розлучення відбулося за кордоном (на сторінці Як оформити розлучення, якщо розлучення відбулося за кордоном);

Закон України «Про міжнародне приватне право» складається з 14 розділів.

Рішення Пленуму Верховного Суду України про практику застосування законодавства судами при розгляді справ про право на одруження, розірвання шлюбу, визнання недійсним та поділ спільної власності подружжя.

У зв’язку з прийняттям СК та внесенням змін до матеріального закону, що регулює правовідносини реєстрації шлюбу, розірвання, розірвання шлюбу та майнових прав подружжя, Пленум Збройних Сил України виступив із заявами загального характеру для судів України.

Ця постанова спрямована на забезпечення правильного застосування закону судами під час розгляду цієї категорії справ. Постанова містить докладні коментарі до норм Конституції України, Сполученого Королівства, Цивільного та Цивільного процесуального кодексу України, Закону України «Про міжнародне приватне право» та інших правових актів, що регулюють сімейні відносини.

Постанова Пленуму Збройних Сил України не містить глав, розділів та статей. Документ містить 31 пункт за правильне застосування окремих норм сімейного права.

Юридична рада сімейного юриста під час розірвання шлюбу

Розлучення – дуже складне моральне та психологічне випробування для обох сторін процесу. У таких випадках подружжю часто потрібна юридична допомога юристів, що спеціалізуються на сімейному праві.

Зв’яжіться з адвокатом у сімейних справах про розірвання шлюбу Олексієм Миколайовичем Скрябіним зручним способом, і розлучення пройде швидко та максимально дешево!

Завдяки юридичному досвіду розгляду справ про розлучення можливість негативного результату для клієнта зводиться до мінімуму. Керуючись законом про розлучення, сімейний адвокат легко знайде юридично вірний вихід із найбільш заплутаних та тупикових ситуацій.

Сімейний адвокат компетентно представляє претензії та представляє ваші інтереси в суді завдяки своєму досвіду та глибоким знанням у галузі шлюборозлучного права.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: