Рішення суду про розлучення

Рішення суду про розлучення

Рішення суду про розлучення: основні моменти

Якщо подружня пара оформляє розлучення через суд, то документом, який підтверджує факт розриву шлюбних відносин, є рішення суду про розлучення.

При цьому не має значення, яким способом розірваний шлюб – за спільним або за позовною заявою до суду на розлучення.

Слід зазначити, що якщо подружжя розлучається через ЗАГС, то документом, який підтверджує факт розриву шлюбних відносин, є свідоцтво про розлучення.

При розірванні шлюбу в суді Вам не потрібно отримувати свідоцтво про розлучення в РАГСі. При цьому подружжю слід звернутися до районного ЗАГС для проставлення відмітки про розірвання шлюбу.

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат
У цій статті я Вам розповім про особливості отримання рішення суду про розірвання шлюбу, про способи отримання копії цього документа, а також про вартість такого рішення.

Додаткове рішення суду про розірвання шлюбу

Додаткове рішення суду при оформленні розірвання шлюбу необхідно в тих випадках, коли судовими органами були розглянуті не всі позовні вимоги.

Так, наприклад, додаткове рішення суду необхідно в таких випадках:

  1. судом не було вказано точну суму грошей під час розподілу спільного майна або стягнення з одного з подружжя, відповідно до позовними вимогами, зазначеними в заяві на розлучення;
  2. судові органи не винесли рішення щодо матеріальних витрат, пов’язаних з судовим рішенням справи про розлучення;
  3. судом не було прийнято рішення щодо будь-якого позовної вимоги, зазначеного в заяві на розірвання шлюбу.

Слід зазначити, що явка в судові органи є не обов’язковою в разі додаткового рішення суду.

При цьому якщо суд викликав одну зі сторін для прийняття додаткового рішення, а ця сторона не з’явилася в судові органи, то розгляд справи все ж відбудеться.

Важливою особливістю додаткового рішення суду є те, що воно не може змінити положення основного рішення суду про розірвання шлюбу.

Зв’язатися з адвокатом

Заява для отримання копії рішення суду

Сторони, які були присутні на судовому засіданні в момент оголошення рішення суду про розірвання шлюбу, можуть отримати по закінченню судового засідання копію рішення суду.

Також можуть отримати копію такого рішення сторони, які не були присутні в суді в момент оголошення рішення судових органів про розлучення.

Документ в такому випадку буде відправлений учасникам протягом двох днів з моменту прийняття судового рішення за місцем прописки.

Якщо в ході судового засідання під час розгляду справи про розлучення рішення було оголошено в повному обсязі, а частково, то судом також буде відправлена копія рішення поштою учасникам процесу протягом двох днів.

Консультація адвоката з розлучень про отримання рішення суду

Адвокат з розлучень може допомогти подружній парі при оформленні розлучення не тільки в отриманні рішення суду про розірвання шлюбу, але і в ході всього судового процесу.

Сімейний адвокат допоможе Вам вибрати найкращу тактику розірвання шлюбу, підготувати всі документи для розлучення, а також написати коректно заяву в суд – позовну або спільне.

За допомогою адвоката Ви швидко і результативно завершите Ваша справа про розірвання шлюбу без присутності або без згоди сторони.

Всі юридичні моменти і аспекти шлюборозлучного процесу можуть бути вирішені з адвокатом в режимі онлайн – по телефону, електронній пошті або в повідомлення месенджера.

Ви можете переглянути контакти для зв’язку з адвокатами нашої юридичної компанії на сайті.

Про адвоката з розлучень в Україні

Відмітка в РАГСі на рішенні суду про розірвання шлюбу

Як вже було зазначено, подружжю, які розривають шлюб в судових органах, не потрібно звертатися в ЗАГС для отримання свідоцтва про розлучення.

При цьому необхідно проставити відмітку про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб.

Для цього подружжя має звернутися в районний ЗАГС, де був укладений шлюб або за місцем прописки для того, щоб проставити позначку про розлучення.

Це необхідно для того, щоб кожен з подружжя в подальшому можуть вступити в шлюбні відносини, оформити на себе майно – рухоме і нерухоме, а також взяти опіку над дитиною.

Заочне рішення суду про розлучення

Часто в судовій практиці зустрічаються ситуації, коли справа про розірвання шлюбу між подружжям відбувається в заочному порядку.

У яких випадках суд може розглянути справу про розлучення заочно і прийняти заочне рішення про розірвання шлюбу:

  1. якщо відповідач отримав повідомлення судових органів про розірвання шлюбу;
  2. якщо відповідач не подав прохання про розгляд справи в заочному порядку;
  3. якщо відповідач не з’явився в судові органи без поважної причини.

Така ситуація призводить до заочного розгляду справи про розірвання шлюбу. Відповідно до таким порядком шлюборозлучного процесу приймається заочне рішення судових органів.

Зв’язатися з адвокатом

Вартість отримання рішення суду

Слід зазначити, що вартість отримання рішення суду визначається вартістю шлюборозлучного процесу в суді.

У суму витрат на розлучення входять – оплата судового збору, а також оплата послуг адвоката.

Вартість послуг при розлученні може варіюватися в залежності від складності та особливостей процесу розлучення в кожному окремому випадку.

Розлучення з адвокатом:
швидко;
без проблем і помилок;
без додаткових витрат;
Розлучення без адвоката:
довго;
з можливими проблемами;
з додатковими витратами.

Часті питання адвокату про рішення суду

Чи можна оскаржити рішення суду про розірвання шлюбу?
Чи може бути прийнято рішення суду в заочному порядку при розлученні?
Чи потрібно отримувати свідоцтво про розлучення, якщо шлюборозлучний процес відбувався через судові органи?

Хто може отримати рішення про розлучення в суді?

Рішення суду про розірвання шлюбу можуть отримати сторони судового процесу – подружня пара, а також інші учасники судового розгляду в справі про розлучення.

Також отримати документ, що підтверджує розрив шлюбних відносин, може довірена особа. Для цього довіреній особі необхідно мати при собі паспорт та довіреність, засвідчену нотаріусом.

При цьому учасники справи про розірвання шлюбу, крім подружжя, чиї інтереси були порушені в ході шлюборозлучного процесу, повинні грамотно викласти вимоги для отримання копії рішення судових органів про розлучення.

Також отримати рішення суду може сімейний адвокат. Юристу з розлучень не потрібна довіреність для отримання рішення суду. Підставою для видачі адвокату цього документа є договір з одним з подружжя про надання правової допомоги.

Таким чином, адвокати з розлучень допоможуть Вам швидко вирішити всі питання, пов’язані з процесом розлучення.

Телефонуйте або пишіть нашим адвокатам прямо зараз. Ми оперативно розглянемо Ваш запит і надамо всю необхідну інформацію.

Зв’язатися з адвокатом
Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: