Як розлучитися з дружиною?

Як розлучитися із дружиною в Україні?

Будь-яка сім’я рано чи пізно переживає кризу, проте не всім виходить впоратися з негараздами і побутовими труднощами. Настає момент, коли одному з подружжя набридає все це терпіти і він пропонує другій половинці розійтися. Якщо компроміс у таких ситуаціях знайти не вдається, то єдиним виходом є розірвання шлюбу. Досить часто ініціатором розірвати стосунки є саме чоловік, але справа ускладнюється, якщо в сім’ї є малолітні діти. Як розлучитися із дружиною за наявності неповнолітніх дітей?

Як розлучитися з дружиною відповідно до українського законодавства

На підставі Цивільного процесуального кодексу України розлучитися з дружиною через судову інстанцію можна двома способами:

 • подавши спільний позов до районного суду (за згодою подружжя);
 • подавши позовну заяву самостійно (при відмові дружини дати розлучення).

Процедура розірвання шлюбу може зайняти кілька місяців, а подружжя хоче почати влаштовувати нове особисте життя. Якщо чоловік вирішив остаточно розірвати стосунки, то треба знати, як правильно розлучитися із дружиною у правовому полі. У цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію для отримання розлучення.

Як правильно розлучитися з дружиною за згодою?

Якщо подружжя хоче звільнити себе від законних шлюбних зв’язків, тоді процес розлучення буде максимально простим і легким, без необхідності багаторазового відвідування судових засідань. Отже, як розлучитися з дружиною за обопільною угодою і що для цього потрібне?

До суду необхідно подати спільну позовну заяву, де викладено намір припинити шлюбний союз. До позову слід додати пакет документів:

 • квитанцію про сплату судового збору;
 • оригінал свідоцтва про укладання шлюбу;
 • копії паспортів позивача та відповідача;
 • копію свідоцтва про народження дитини (дітей).

Щоб розлучитись з дружиною в обов’язковому порядку додається нотаріально засвідчений письмовий договір, в якому обумовлюються:

 • місце подальшого проживання спільних дітей;
 • участь окремо проживаючого батька в їх вихованні та фінансовому забезпеченні нормальних життєвих умов (питання про регулярні виплати та розмір аліментів на кожну окрему дитину).

У статті 160 Сімейного кодексу України йдеться, що діти, які досягли 14-річного віку, можуть самостійно обирати, з ким із батьків (матір’ю чи батьком) вони хочуть жити. У договорі необхідно прописати, що чоловік, з яким залишилися діти, не перешкоджатиме їхньому спілкуванню з другим батьком.

Якщо ви не знаєте, як розлучитись з дружиною за відсутності її згоди, краще звернутися до кваліфікованого юриста. Фахівець докладно пояснить нюанси судової справи, грамотно становитиме позовну заяву і вестиме вас на протязі всього шлюборозлучного процесу, що суттєво його прискорить. Навіть у разі відмови у розлученні, дружина неспроможна вплинути рішення суду. Єдине – це затягнути процедуру.

У яких випадках розлучитися із дружиною неможливо?

На законодавчому рівні розлучення з дружиною неможливе:

 • у разі вагітності дружини;
 • протягом року після народження дитини.

Однак у цих ситуаціях існують винятки із правил:

 • у свідоцтві про народження дитини немає відомостей про батька;
 • вчинення протиправних дій проти одного з подружжя іншим чоловіком та дружиною;
 • своє батьківство визнав інший чоловік.

Порядок розірвання шлюбу регулюється Законом – Сімейний кодекс України.

Перед тим, як розлучитися з дружиною, особливо, якщо є спільні діти, подумайте, чи варто руйнувати ваш союз і що можна зробити для збереження сімейних зв’язків. Якщо шансів на порятунок стосунків немає та прийнято рішення про розлучення, зверніться за кваліфікованою допомогою досвідченого юриста, який допоможе вам у цьому питанні.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: