Заява на розлучення

Заява на розлучення

Заява на розлучення: особливості поняття

Заява на розлучення: особливості поняття

Заява на розлучення – це один з основних документів, необхідних для розірвання шлюбу. До основного пакету документів, що складається з паспортів і ідентифікаційних кодів подружжя, а також документа, що підтверджує укладення шлюбу, обов’язково додається заява.

Заява є документом, який підтверджує документально бажання двох або одного з подружжя розірвати шлюб.

Заява на розлучення подається в разі, якщо відбувається розірвання шлюбу за взаємною згодою, при розлученні з дітьми і без, а також при розлученні без згоди.

Різновиди заяв на розлучення

Різновиди заяв на розлучення

Заява на розлучення може бути:

  • одностороннім – тобто підготовленим одним чоловіком;
  • двостороннім, яке заповнюється двома чоловіками.

Також слід зазначити, що заяви на розірвання шлюбу розрізняються за своєю формою, в залежності від структурного органу, в якому оформляється розірвання шлюбу.

Як відомо, в Україні оформити розлучення можна через суд або через РАЦС. Залежно від того, чи є у подружньої пари діти, які не досягли 18 років, а також чи є спільне згоду розірвати шлюб, буде визначатися орган, в якому буде проходити шлюборозлучний процес.

Оформити заяву на розлучення через суд

Оформити заяву на розлучення через суд

Заява на розлучення через суд оформляється в разі, якщо у подружжя є діти, які не досягли віку 18 років, а також, якщо один з подружжя проти розірвання шлюбу.

Якщо обоє з подружжя згодні розірвати шлюб, при цьому у них є діти до 18 років, то вони можуть подати спільну заяву до суду на розлучення.

При цьому хороші адвокати по сімейних справах рекомендують навіть в таких випадках подавати позовну заяву на розлучення, так як це дозволяє спростити процедуру розірвання шлюбу і прискорити процес розлучення.

Позовна заява на розлучення через суд

Позовна заява на розлучення через суд

Позовна заява для розлучення в суд – це заява, підготовлене одним з подружжя.

У позові вказуються такі дані:

  1. назва суду, до якого подаються документи для розлучення;
  2. особисті дані (дані паспорта та ІПН, місце реєстрації і т.д.) позивача і відповідача;
  3. зміст позовних вимог – оформлення розлучення, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, розділ майна;
  4. предмет позову.

Також в позовній заяві слід вказати причини розлучення і докази, якщо такі є. Зразок позовної заяви на розлучення Ви можете переглянути на сайті судової влади України.

Правильно підготовлене позовну заяву – це основа успішного шлюборозлучного процесу. Тому рекомендуємо Вам звертатися за допомогою до адвокатів з розлучень, які допоможуть коректно заповнити позов і вирішити справу про розірвання шлюбу.

Як подати заяву на розлучення в суд?

Як подати заяву на розлучення в суд?

Позовна заява на розлучення подається в судові органи за місцем проживання відповідача. Якщо ж позивач з вагомих причин не може подати заяву в суд за місцем проживання відповідача, то він може подати заяву за своїм місцем проживання.

Такими обставинами можуть виступити причини:

  • за станом здоров’я;
  • якщо під опікою позивача знаходяться неповнолітні діти або діти з інвалідністю.

Подача заяви на розлучення через РАЦС

Подати заяву в РАЦС на розлучення можна в разі, якщо обоє з подружжя згодні розлучитися, а також у них немає дітей до 18 років.

Заява на розірвання шлюбу в РАЦС заповнюється двома чоловіками. Зразок заяви на розлучення через РАЦС Ви можете подивитися в районному відділенні РАГСу, в якому буде відбуватися процес розлучення.

Районне відділення РАГСу визначається або місцем укладення шлюбу, або вибирається за місцем реєстрації або проживання одного з подружжя.

Адвокат при підготовці заяви на розлучення

Правильно підготовлені документи для шлюборозлучного процесу – це запорука швидкого і у спішного розірвання шлюбу. Тому рекомендуємо не витрачати час і сили на самостійну підготовку заяв на розлучення.

Ви можете допустити помилки при заповненні заяв, в результаті чого порядок розлучення буде затягнутий на невизначений час.

Адвокат з розлучень допоможе Вам визначити, куди подавати на розлучення документи, а також правильно підготувати позовну заяву на розлучення або заяву для розірвання шлюбу в РАГСі.

Основні помилки при підготовці заяви на розлучення

Помилки при підготовці заяви на розлучення найчастіше допускаються в разі самостійного заповнення заяви двома або одним з подружжя.

Найбільш частими помилками при підготовці заяви на розірвання шлюбу є:

  • неправильне зазначення найменування структурного підрозділу, в якому оформляється шлюборозлучний процес;
  • неповна або неправильна інформація про подружжя;
  • некоректно зазначені підстави для розлучення;
  • невірно визначений предмет позову;
  • недостовірні причини розлучення.

Помилка в заяві для розлучення може не просто затягнути процес розлучення, а привести до того, що суд не стане розглядати Вашу справу про розірвання шлюбу.

Якщо Ви хочете швидко і без зайвих витрат розірвати шлюб, то звертайтеся до хорошим адвокатам по сімейних справах.

Вартість подачі заяви на розлучення

Вартість подачі заяви на розлучення визначається сумою судового збору (при оформленні рзвода через суд) або сумою адміністративного збору (при оформленні розірвання шлюбу в РАГСі).

Також слід включити у вартість подачі заяв на розлучення вартість послуг при розлученні адвоката по сімейних справах, який допоможе Вам підготувати всі необхідні документи.

Оплатити судовий збір при розлученні Ви можете за реквізитами, отриманими в районному суді або подивитися на сайті судової влади України, вказавши назву районного суду.

Реквізити для оплати адміністративного збору для розірвання шлюбу Ви можете отримати в районному відділенні РАГСу, в якому буде оформлятися розлучення.

Консультація адвоката по сімейних справах

Консультація адвоката по сімейних справах необхідна в різних випадках розірвання шлюбу. Адвокат з розлучень допоможе розірвати шлюб з дітьми і оформити розлучення без дітей, при обопільній згоді подружжя на розлучення або без згоди і присутності чоловіка в суді.

Хороший сімейний адвокат допоможе оформити розлучення онлайн – без Вашої присутності в суді. Всі питання щодо підготовки заяви на розлучення і необхідних документів для шлюборозлучного процесу можуть бути вирішені по телефону або дистанційно через Інтернет.

Вам слід надати юристу або адвокату з розлучень всю інформацію про шлюборозлучному процесі, а також особливості Вашого розлучення. Адвокат з розлучень в Україні допоможе визначити, куди подавати на розлучення, визначить оптимальну тактику шлюборозлучного процесу і підготує правильне і коректне заяву на розлучення.

Часті питання сімейного адвокату

Куди подавати заяву на розлучення, якщо є діти до 18 років?
Чи можу я самостійно заповнити позовну заяву на розлучення в суд?
Чи можна не брати участі в підготовці заяви на розлучення і в шлюборозлучному процесі?

Телефонуйте адвокатам по розлученню або звертайтеся іншим зручним для Вас способом – по електронній пошті або за допомогою месенджера (Вайбер, телеграм, Вотсап) прямо зараз. Контакти для зв’язку з адвокатами вказані на нашому сайті.

Юристи по сімейних справах допоможуть розібратися у Вашій справі про розлучення і підготувати правильну заяву на розлучення в РАЦС або до суду.

Консультація і супровід наших адвокатів – це запорука коректного заповнення заяви на розлучення і успішного завершення шлюборозлучного процесу.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: