Як розлучитися з чоловіком?

Як розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

Питання про те, як і де розлучитися з чоловіком якщо є дитина, однозначне, але дуже непросте, і йдеться не тільки про його юридичну складову, а й про моральну. Малюкові дуже складно зрозуміти, чому його дві найближчі людини не хочуть більше жити разом. Простіше, коли чоловік тиран та алкоголік, оскільки в цьому випадку дитина, напевно, зможе зрозуміти і, мабуть, ухвалити рішення матері. Але коли у дитини протягом усього її короткого життя склалися добрі стосунки з батьком, йому дуже складно зрозуміти, чому вона не зможе жити з татом. І, мабуть, незважаючи на всі переживання дорослих у цьому випадку саме діти стають головною жертвою обставин, що склалися.

Де розлучитися із чоловіком, якщо є дитина?

Майбутнє розлучення, якоюсь мірою, трохи лякає розлучається сімейну пару. Ще більше ускладнює ситуацію наявність у їх сім’ї загальної неповнолітньої дитини. У разі, якщо протягом спільного життя в подружжя дітей був, розлучення відбувається без особливих проблем. Для розірвання шлюбу достатньо прийти до органу РАГСу та подати необхідну заяву.

Але за наявності у подружжя дітей, що розводяться, рішення про розірвання шлюбу прийматиме лише суд.

На відміну від ситуації, коли розлучення ініціює чоловік, жінка є абсолютно вільною у виборі часу розірвання шлюбу.

  • Якщо спору про дітей немає, дружина має подати заяву до суду про розлучення;
  • Якщо згоди про дітей із чоловіком не досягнуто, звертатися слід до районного суду.

Для максимально швидкого розлучення в заяві вам обов’язково потрібно вказати:

  • З якого часу ви одружені з відповідачем;
  • Чи є у вашій сім’ї спільна дитина чи кілька дітей;
  • З ким із батьків після розлучення проживатиме дитина, якщо їх кілька – чи діти будуть розділені;
  • Яка причина розірвання шлюбу?

Слід врахувати, що після досягнення дитиною десятирічного віку за законом вона може в ході судового засідання висловити свою думку щодо її подальшого проживання з одним із батьків.

Розлучення без згоди чоловіка, якщо є дитина

Для розірвання шлюбу за наявності дитини та з ініціативи дружини у випадках, якщо чоловік не згоден із розлученням, потрібно звернутися:

У районний суд, якщо у позові заявлено вимогу щодо визначення місця проживання дитини.

Практика показує, що незгода чоловіка із розлученням найчастіше загрожує і суперечкою про дітей.

Коли один із подружжя проти припинення шлюбних відносин, суддя, швидше за все, надасть сторонам час, але не більше трьох місяців для обмірковування ситуації та можливого примирення. Якщо після закінчення зазначеного терміну примирення не відбулося, пару розведуть без проблем навіть у разі незгоди одного з них на розлучення.

Що робити, якщо чоловік хоче забрати дитину під час розлучення?

По-перше, просто так взяти і “забрати” дитину після розлучення чоловік не має права – це питання вирішуватиме суд.

По-друге, у судовому засіданні кожен із батьків має рівні права на дитину і лише суд має право винести остаточний вердикт, з урахуванням матеріального становища; прихильності дитини до кожного з батьків; особистісних характеристик батька та матері тощо.

Що робити, якщо чоловік загрожує забрати дитину? – звертатися до суду з вимогою про розлучення та ухвалою місця проживання дитини.

Факти загроз обов’язково відобразити в заяві, це не найкраще характеризує батька і знижує його і без того невеликі шанси залишити собі дитину. По можливості, слід подати всі можливі докази того, що дитина потребує материнської турботи і має проживати разом із матір’ю.

Якщо ж дитина утримується батьком насильно, проти волі матері та без відповідного рішення суду (або всупереч уже винесеному) – звертайтеся до правоохоронних органів та прокуратури.

Як розлучитися, якщо батько дитини не вказано у свідоцтві?

Нерідко жінки стикаються з проблемою, як подати на розлучення, якщо є дитина, та її батько не вписаний у свідоцтво про народження. Таке буває, коли дитина була народжена до шлюбу, а батьки офіційно оформили стосунки лише після її народження. У цьому випадку швидко розлучитися без суду також не вийде, якщо хтось із подружжя в суді заявить про наявність спільної дитини, та й для подальшого отримання аліментів необхідно встановити батьківство і лише потім звертатися до суду за їх стягненням.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: