Судовий збір при розлученні

Судовий збір при розлученні: порядок визначення розміру

Судовий збір при розлученні є обов’язковим, якщо шлюборозлучний процес оформляється через суд.

Розмір судового збору – це ціна позову, яка часто вказується в українській валюті – в гривнях.

Слід зазначити, що ціна судового збору може бути вказана і в іноземній валюті, в тому випадку, якщо позивач не є громадянином України.

Сума судового збору при розірванні шлюбу через суд визначається як 0,4 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Залежність розміру судового збору від прожиткового мінімуму стає підставою для того, що щорічно судовий збір буде змінюватися за вартістю.

Правильне визначення суми судового збору впливає на оформлення шлюборозлучного процесу. Якщо в позовній заяві вказано неправильний розмір судового збору, то це може стати причиною затягування процесу розірвання шлюбу.

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат
Тому, якщо Ви оформляєте розлучення через суд, краще звернутися до сімейного адвокату. Юрист з розлучень допоможе правильно підготувати позовну заяву і вірно розрахувати суму судового збору.
Зв’язатися з адвокатом

Порядок оплати судового збору при розірванні шлюбу

Оплатити судовий збір можна через відділення банку. Банківське відділення може належати будь-якому банку.

Головною вимогою до оплати судового збору при розлученні є правильне вказівку реквізитів і призначення платежу.

Реквізити для оплати судового збору можна отримати в районному суді, де буде відбуватися процедура шлюборозлучного процесу.

Також подружжя може звернутися на сайт Судової Влади України і знайти на сайті потрібний районний суд. На цьому порталі є інформація про реквізити для оплати судового збору, а також правильне вказівку призначення платежу.

Способи оплати судового збору при розлученні

Для оформлення розірвання шлюбу в судових органах слід прикріпити до документів для розлучення квитанцію про сплату судового збору.

Оплатити судовий збір можна двома способами:

  • в банківському відділенні;
  • онлайн через портал Судової Влади.

У першому випадку слід прикріпити паперовий варіант квитанції про сплату. Другий спосіб передбачає відправку квитанції в електронному вигляді разом з позовною заявою на розлучення. Онлайн розлучення через суд передбачає завірення відправки документів цифровим підписом.

Оплата судового збору онлайн:
швидко;
не виходячи з будинку;
обов'язкове цифровий підпис;
Оплата судового збору в банку:
довго;
звернення в банк;
без цифрового підпису.
Зв’язатися з адвокатом

Допомога адвоката при оформленні розлучення через суд

Оплата судового збору – це лише один з етапів процесу розлучення через суд. Правильне визначення суми судового збору, коректне зазначення ціни позову – важливі вимоги, від яких залежить результат розгляду справи про розлучення в суді.

Крім цього подружжю слід чітко визначити спосіб розірвання шлюбу в суді – спільним або позовною заявою. А також правильно підготувати позов і документи для розлучення.

Тому рекомендуємо звернутися до адвоката з розлучень, який допоможе прискорити процес розлучення в суді і завершити справу на Вашу користь.

Не затягуйте з зверненням до адвокатів по сімейних справах і розлучень, так як це може негативно вплинути на розгляд справи про розірвання шлюбу і на результат, який буде вказано в рішенні суду про розлучення.

Телефонуйте адвокатам з розлучень прямо зараз. На сайті Ви зможете знайти контакти для зв’язку з юристами з розлучень і вибрати найбільш зручний спосіб звернення до юридичної компанії.

Ви можете зателефонувати, написати в месенджер або на електронну пошту, а можете приїхати особисто в офіс до адвоката.

Судовий збір або державне мито при розлученні

При оформленні розлучення в судових органах оплачується судовий збір. У тому випадку, якщо відбувається оформлення розлучення через ЗАГС, то оплачується адміністративний збір.

Оплатити адміністративний збір при розірванні шлюбу можна також через відділення банку або онлайн – на сайті Звернення громадян в сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Також як і в разі розірвання шлюбу в судових органах, для розлучення в РАГСі до документів слід прикріпити квитанцію про сплату адміністративного збору.

Часті питання адвокату про судовий збір

Що робити, якщо судовий збір при розлученні сплачений не в повному розмірі?
Чи можна оплатити судовий збір онлайн?
Що таке адміністративний збір і коли він оплачується?

Зв’яжіться з нашими адвокатами прямо зараз! Ми допоможемо вирішити справу про розірвання шлюбу через суд і досягти бажаного результату!

Зв’язатися з адвокатом

Якщо Вам була корисною стаття “Судовий збір при розлученні” – ставте лайк і переглядайте інші актуальні для Вас матеріали. Отримуйте актуальну інформацію про зміни в сфері сімейного права першими!

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: