Розлучення за кордоном

Розлучення за кордоном

Розлучення за кордоном: особливості оформлення

Дуже часто один з подружжя або двоє з сімейної пари їдуть за кордон з метою заробітку або на постійне місце проживання. Якщо подружжя вирішило розірвати шлюб, то для них буде корисною інформація про те, як оформити розлучення за кордоном.

Слід зазначити, що порядок розлучення буде різним у таких випадках:

  • шлюб був оформлений в Україні, а при розлученні один з подружжя перебуває за кордоном;
  • шлюб був укладений в Україні, а при розірванні шлюбу двоє подружжя перебувають за кордоном;
  • подружжю необхідно розірвати шлюб, який був укладений за кордоном.

Кожна з ситуацій передбачає специфічні особливості шлюборозлучного процесу.

Ми рекомендуємо спочатку визначити територіальну підсудність шлюборозлучного процесу, а також структурний орган, який буде займатися оформленням розірвання шлюбу. Звертайтеся до адвокатів, щоб визначити правильно підсудність справи про розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Розірвати шлюб, укладений за кордоном

Якщо подружжя уклали шлюб за кордоном, а один з них є громадянином України, то можливим є розірвання шлюбу декількома способами – на території України, відповідно до українського законодавства, на території країни, де було укладено шлюб з іноземцем; на території країни, де проживала сімейна пара.

Адвокати по сімейних справах рекомендують розривати шлюб, укладений за кордоном, на території України. Це обумовлено тим, що шлюборозлучний процес на території нашої країни оформляється в більш короткі терміни і з найменшими матеріальними витратами.

Якщо Ви зіткнулися з труднощами і питаннями в рішенні справи про розлучення з іноземцем, то рекомендуємо Вам не затягувати зі зверненням до юриста по сімейних справах. Вибирайте адвоката, оцінюючи його репутацію та відгуки про роботу.

Як розлучитися, якщо чоловік за кордоном

Розлучитися в разі, якщо чоловік за кордоном, можна в Україні. Процедура розірвання шлюбу буде залежати від обставин Вашої сімейної ситуації.

Так, якщо обоє з подружжя згодні розірвати шлюб і не мають спільних дітей, що не досягли повноліття, то вони можуть оформити розірвання шлюбу через РАГС.

Для цього необов’язково приїжджати в Україну другому чоловікові. Шлюборозлучний процес через ЗАГС передбачає, що можливо оформити розлучення без присутності чоловіка в Україні при наявності двох документів.

Для розірвання шлюбу через РАГС, якщо один чоловік за кордоном потрібно мати:

  1. заяву на розлучення від подружжя, завірене нотаріусом;
  2. довіреність від другого чоловіка для оформлення шлюборозлучного процесу.

Подати на розлучення через суд, якщо чоловік за кордоном

Якщо у подружжя є діти, вік яких не досяг 18 років або один з подружжя проти розірвання шлюбу, то обов’язковим є оформлення розлучення через суд.

Територіальна підсудність шлюборозлучного процесу визначає, куди подавати на розлучення подружжю, тобто в який районний суд. Підсудність визначається місцем проживання відповідача. Тобто, якщо чоловік подає на розлучення в суд позовну заяву, то районний суд буде визначено місцем проживання або прописки дружини.

Подати на розлучення за місцем проживання позивача (того, хто подає позов) можливо з кількох причин. Такими причинами можуть бути стан здоров’я, яке не дозволяє приїхати до суду за місцем проживання відповідача або опіка над неповнолітніми дітьми.

Такі законодавчі норми дають право подавати на розлучення в Україні, навіть в тому випадку, якщо один з подружжя за кордоном.

Щоб оформити розлучення, якщо чоловік або дружина за кордоном, в судовому порядку швидко і без зайвих проблем з документами, рекомендуємо звернутися до сімейного адвокату, який спеціалізується на вирішенні справ про розлучення.

Про адвоката з розлучень в Україні

Способи розірвання шлюбу за кордоном

Розірвати шлюб за кордоном можна через посольство або через українські судові органи. Хороші адвокати рекомендують оформляти розірвання шлюбу в Україні.

Якщо обоє з подружжя за кордоном, то виникає необхідність розірвати шлюб без присутності двох подружжя через суд. Такий порядок шлюборозлучного процесу дуже зручний і практичний. Подружжя можуть не приїжджати в Україну для вирішення справи про розлучення.

Щоб оформити розірвання шлюбу, а обоє були за кордоном, слід найняти адвоката по сімейних справах, який допоможе в оформленні шлюборозлучного процесу.

Адвокат з розлучень в Україні зможе взяти на себе всі обов’язки по розірванню шлюбу і представити Ваші інтереси в судових органах на підставі договору про надання правової допомоги. Така послуга називається розлучення під ключ.

Часті питання адвокату з розлучень

Чи треба приїжджати в Україну, щоб оформити розлучення, якщо я живу за кордоном?
Якщо шлюб був укладений за кордоном, чи можу я подати на розлучення в Україні?
Як розірвати шлюб через ЗАГС, якщо чоловік поїхав за кордон?

Оформлення розлучення з виїздом за кордон

Слід зазначити, що в разі виїзду одного з подружжя за кордон, другого чоловіка не обов’язково виїжджати за межі країни.

Порядок розірвання шлюбу в такому випадку передбачає звернення до судових органів. Спочатку дружину, який перебуватиме в Україні, слід визначити підсудність шлюборозлучного процесу, про що говорилося вище. Щоб не виникло проблем з визначенням районного суду, рекомендуємо звернутися до адвоката.

У разі, коли місце знаходження чоловіка за кордоном невідомо, слід надати інформацію в суд про останньому відомому місці проживання чоловіка або останнє місце його реєстрації.

Це необхідно для того, щоб проінформувати чоловіка або дружину, який проживає за кордоном про шлюборозлучному процесі. Такий порядок надання інформації обумовлений нормами Цивільного процесуального Кодексу України.

Допомога адвоката в оформленні розлучення за кордоном

Шлюборозлучний процес за відсутності одного з подружжя в Україні може бути ускладнений рішенням документальних питань, а також затягнуть необхідністю проінформувати дружина про розлучення.

Щоб не затягувати оформлення розлучення, рекомендуємо звернутися за допомогою до адвоката з розлучень і сімейних справах.

Адвокат допоможе Вам швидко і якісно підготувати всі документи для розлучення, збере доказову базу шлюборозлучного процесу і простежить за тим, щоб справа була вирішена на вашу користь.

У чому переваги звернення до сімейного адвокату?

Сімейний адвокат:
спеціалізується на оформленні розлучень
знає всі тонкощі сімейного права
знає норми міжнародного права
Юрист загальної практики:
має одиничний досвід в справах про розлучення
поверхнево знає сімейне право
не знайомий з міжнародними нормами

Вартість розірвання шлюбу за кордоном

Вартість розірвання шлюбу, в разі якщо чоловік або дружина перебувають за кордоном, передбачає витрати на вирішення таких питань:

  • оплату судового чи адміністративного збору (в залежності від того, де оформляється розлучення – в суді або в РАГСі);
  • оплату нотаріального завірення документів для розлучення;
  • оплату пересилки документів за кордон для інформування чоловіка, який знаходиться за кордоном.

У разі якщо шлюб був укладений за кордоном, а шлюборозлучний процес відбувається в Україні, необхідно також включити витрати на проставлення штампа апостиль на документах для розлучення.

Штамп апостиль проставляється на перекладі сертифіката про шлюб, укладеного за кордоном. В такому випадку Вам буде необхідно сплатити послуги перекладача при оформленні розлучення і проставлення самого штампа апостиль.

Також після оформлення розлучення слід поставити штамп апостиль на рішенні суду про розлучення, щоб цей документ набув юридичної значимість на міжнародному рівні.

Не забувайте включити в суму витрат на розлучення послуги адвоката з розлучень. Вартість послуг при розлученні сімейного адвоката може залежати від кваліфікації і досвіду вирішення справ про розлучення з іноземцем, оформленні розірвання шлюбу за кордоном. Також ціна послуг адвоката залежить від територіального розташування юриста.

Розірвання шлюбу, укладеного за кордоном, в Україні

Шлюб, укладений за кордоном, може бути розірваний в Україні в разі, якщо подружжя якийсь час проживали в Україні або якщо один з сімейної пари має українське громадянство. Також підставою для розірвання шлюбу, оформленого за кордоном, в Україні є реєстрація одного чоловіка в Україні.

Якщо одне з перерахованих умов збігається з Вашої ситуацією, то Ви можете готувати документи для шлюборозлучного процесу в Україні. У цьому питанні Вам допоможе адвокат у сімейних справах. Юрист також може взяти на себе всі питання і обов’язки по шлюборозлучному процесу, в разі якщо Ви оформите послугу розлучення під ключ.

Розлучення під ключ передбачає, що Ви повністю звільняєтесь від вирішення питань щодо справи про розірвання шлюбу, економлячи час, кошти і психологічні переживання.

Зв’язатися з адвокатом

Порядок розлучення за кордоном через посольство

Багато подружжя, які проживають за кордоном і вирішили розірвати шлюб, не знають, в які органи вони мають право звернутися, щоб оформити розлучення за кордоном.

Якщо обоє з подружжя проживають за кордоном, мають постійне місце проживання, то вони можуть розірвати шлюб:

  • через посольство на території країни проживання;
  • через українські судові органи.

Тут кожна сімейна пара самостійно визначає, в які компетентні органи краще звернутися для оформлення розірвання шлюбу.

Якщо Ви вирішили оформити розлучення через суд в Україні, то рекомендуємо звернутися до адвоката по сімейних справах, який допоможе вирішити Ваше питання про розлучення без Вашого приїзду в Україну.

Телефонуйте нам прямо зараз або пишіть в будь-який месенджер / на електронну пошту. Ми допоможемо Вам вирішити всі питання пов’язані з розірванням шлюбу за кордоном.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: