Подати на розлучення без свідоцтва про шлюб?

Чи можна подати на розлучення без свідоцтва про шлюб в Україні?

Свідоцтво про укладання шлюбу має бути додане до заяви про розірвання шлюбу. У той же час подати на розлучення можна без свідоцтва про шлюб, якщо воно втрачено. При цьому здебільшого свідоцтво про укладення шлюбу потрібно відновити. Не потрібно відновлювати свідоцтво під час розірвання шлюбу в органі запису актів цивільного стану (ЗАГС), у якому відбувалася реєстрація укладання шлюбу. Розлучитися без свідоцтва про укладення шлюбу у разі втрати можна скористатися допомогою представника, наприклад, адвоката чи юриста.

Як розлучитись без свідоцтва про шлюб в Україні?

За наявності взаємної згоди та відсутності загальних неповнолітніх дітей подружжя має право розвісити через РАГС. Підстави подати до РАГСу на розлучення без згоди другого чоловіка є визнання чоловіка судом безвісно відсутнім або недієздатним або засудження за скоєння злочину до позбавлення волі на строк понад 3 роки. В інших випадках подружжя має подавати до суду позовну заяву, до якої потрібно додати свідоцтва про укладання шлюбу.

Подружжя могло розлучитися без свідоцтва про укладення шлюбу в органі запису актів цивільного стану (ЗАГС), в якому відбувалася реєстрація укладання шлюбу. Отже, якщо чоловіком чи дружиною було втрачено свідоцтво про укладення шлюбу, то подавати заяву на розлучення та документи потрібно було в той самий РАГС, у якому укладався шлюб, оскільки в ньому зберігався актовий запис про реєстрацію шлюбу.

В даний час при розірванні шлюбу в РАГСі за взаємною згодою подружжя, яке не має спільних неповнолітніх дітей, у разі втрати свідоцтва про укладання шлюбу не потрібне пред’явлення повторного свідоцтва про укладання шлюбу (дубліката). При розгляді заяви про розірвання шлюбу без свідоцтва про шлюб орган РАГСу використовує відомості про укладання шлюбу, які містяться у Єдиному державному реєстрі записів актів цивільного стану.

Щоб подати на розлучення до суду, свідоцтво про укладення шлюбу необхідно буде відновити. Отримати повторне свідоцтво про укладання шлюбу можна в органі РАЦС. Повторне свідоцтво про укладення шлюбу не видається особам, які розірвали шлюб, та особам, шлюб яких визнаний недійсним. За отриманням дубліката свідоцтва про укладення шлюбу слід звернутися до органу РАГС за місцем проживання чи перебування. Якщо ви звертаєтеся до органу РАГСу особисто, то дублікат свідоцтва буде виданий, як правило, у день звернення.

Розлучення без свідоцтва про шлюб за допомогою юриста в Україні

Щоб детально розібратися у питанні «Подати на розлучення без свідоцтва про шлюб?», може знадобитися консультація сімейного адвоката – юрист проводить ретельний аналіз кожної ситуації, допомагає у вирішенні складних нюансів та оформленні документації, а також забезпечує повний супровід під час шлюборозлучного процесу. Фахівець гарантує не лише спокій, а й успішне розлучення без свідоцтва про шлюб.

Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: