Реєстрація розлучення, яке було за кордоном

Легалізація іноземного розлучення в Україні є актуальною, якщо:

  1. відбулося розлучення за кордоном між громадянами України;
  2. реєстрація шлюбу, розірваного за кордоном, здійснювалась на території України;

У першому випадку, незалежно від того, де укладено шлюб, в Україні чи за кордоном, після прибуття громадяни України повинні використовувати свідоцтва про розлучення у різних державних установах для підтвердження свого сімейного стану.

Відповідно до Гаазької конвенції 1961 року, документи, видані за кордоном, мають бути засвідчені апостилем і перекладені українською мовою для використання іноземних офіційних документів (шлюбних актів) на території України. Переклад засвідчується, підписується та проштампований нотаріусом.

Варто зазначити, що громадянам України не потрібно реєструвати розірвання шлюбу на території України в судах або у РАГСі/РАЦСі.

Якщо на підставі свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого за кордоном, передбачається змінити ім’я одного з подружжя після прибуття в Україну, вам необхідно звернутися до органів Державної міграційної служби та подати заяву про зміну імені апостиль на документ про розлучення.

Крім того, не слід забувати, що якщо шлюб укладається на території України, а розлучення відбувається за кордоном, то у свідоцтві про шлюб слід зазначити, що шлюб розірваний. Ця процедура передбачена Правилами державної реєстрації та Законом України «Про міжнародне приватне право». Так само свідоцтво про розлучення має бути засвідчено в установленому законом порядку (апостиль).

Порядок визнання іноземного розірвання шлюбу

Порядок визнання іноземного судового рішення щодо розірвання шлюбу регулюється Законом України «Про міжнародне приватне право». Ця процедура передбачена у разі, якщо Гаазька конвенція про скасування легалізації офіційних документів 1961 року між Україною та країною винесення судового рішення про розірвання шлюбу не підписана (крім реєстрації судового рішення у РАГСі/РАЦС та отримання виписки з реєстру).

Закон України «Про визнання та виконання судових рішень іноземних судів в Україні» від 2002 року встановлює умови та порядок визнання та виконання судових рішень про розлучення.

Відповідно до умов, встановлених у законі, визнання рішення іноземного суду означає поширення юридичної сили рішення суду, винесеного за кордоном, на всю територію України.

Рішення суду про розлучення, винесене іноземним судом, визнається та виконується на підставі підписаних міжнародних договорів, угод про взаємність та міжурядових угод.

Де стоятиме апостиль на рішенні про розлучення?

Виходячи з правових норм, які регулюють порядок та порядок проставлення штампу апостилю на судовому рішенні про розірвання шлюбу (на сторінці апостилю судового рішення про розірвання шлюбу) в Україні, можна зробити висновок, що апостиль проставляється компетентними державними установами, які у відповідній країні мають право видавати офіційні документи… Важливо зазначити, що апостильоване рішення суду про розлучення не може бути використане в одній країні, а в усіх державах-членах Гаазької конвенції.

Порівняно з консульською автентифікацією, процедура проставлення штампу апостилю спрощена, оскільки це одноразове заперечення державному органу, який відповідає за засвідчення документів апостилем. В Україні Міністерство юстиції України проставляє апостиль на рішення про розірвання шлюбу, яке виніс український суд.

Консульська легалізація, своєю чергою, включає заперечення консульській службі з наступною автентифікацією у Міністерстві закордонних справ.

Як за допомогою юриста зареєструвати розлучення, яке сталося за кордоном?

Якщо ви вирішили позбавитися різного роду бюрократичних проблем і звернутися за допомогою до грамотного юриста для реєстрації розлучення за кордоном, то адвокат із сімейних розлучень допоможе вам:

  • перекласти та нотаріально завірити розірвання шлюбу;
  • відзначити розлучення у регістрі шлюбу в РАГСі;
  • отримати витяг з державного реєстру актів цивільного стану про шлюб;

Адвокат із сімейних розлучень Олексій Миколайович Скрябін діє швидко, якісно та професійно. Всі послуги надаються без вашої присутності, що особливо важливо для іноземців та громадян України, які знаходяться за межами держави.

Юрист представлятиме ваші інтереси на підставі договору про надання юридичної допомоги відповідно до Закону України «Про юридичні послуги».

На підставі знання національного та міжнародного права сімейний адвокат допоможе визначити необхідну процедуру аутентифікації, яку слід слідувати, щоб використати рішення суду, винесене за кордоном на території України, а саме:

  • апостиль;
  • консульська легалізація;
  • порядок визнання та виконання рішення іноземного суду.
Рекламный блок
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: